XXVII Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2018

W dniach 14-16 listopada 2018 w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbyły się XXVII Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2018. Targi zorganizowane zostały przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny. Honorowy Patronat nad Targami objął minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Hasło przewodnie tegorocznych Targów to: „Mleko – na zdrowie!”.

Czytaj więcej

Tech Food Practic 2018

W dniach 18-19 października 2018, na Zamku w Gniewie, odbyły się warsztaty Tech Food Practic „Efektywność energetyczna w przemyśle spożywczym – INNOWACJE – Kogeneracja – Media Energetyczne – Finansowanie” zorganizowane przez firmy MARCOR i BIG POL. Patronat naukowy nad Warsztatami objął prof. Zygmunt Zander.

Czytaj więcej

Pyszny ser i kropka

9 października 2018 w Warszawie odbyło się „Śniadanie prasowe” poświęcone rebrandingowi opakowań marki „Serenada”. Kampania będzie nosić tytuł „Pyszny ser i kropka”. We wrześniu br. marka Serenada została wyróżniona w ogólnopolskim projekcie „Rodzinna Marka Roku 2018”, który nagradza najwyższej jakości i godne polecenia produkty stworzone z myślą o rodzinie.

Czytaj więcej

Polagra 2018

W dniach 30 września-4 października 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi Polagra Tech, Taropak, Polagra Gastro I Invest Hotel, Polimer Tech I 4 Print Week.

Czytaj więcej

XII Ranking Spółdzielni Mleczarskich

Podczas XVI Forum Spółdzielni Mleczarskich, które odbyło się w dniach 26-28 września 2018 w Hotelu Narvil w Serocku, rozstrzygnięty został XII Ranking Spółdzielni Mleczarskich. Ranking organizowany jest przez Polską Izbę Mleka.

Czytaj więcej

6 Ogólnopolskie Święto Sera

W dniach 15-16 wrześni 2018, na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyło się 6 Ogólnopolskie Święto Sera, czyli Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa. Organizatorem Festiwalu był Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Czytaj więcej

Mleczne Laury 2018

11 września 2018 Podczas Gali III Polskiego Kongresu Serowarskiego ogłoszono wyniki Konkursu Mleczne Laury 2018. To pierwsza edycja Konkursu zorganizowanego przez trzy redakcje: AGROindustry, Nowy Przegląd Mleczarski i Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Czytaj więcej

Good Cheese 2018

Kulinarny konkurs sera Good Cheese to niezależna ocena polskich serów przez przedstawicieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.

Czytaj więcej

Spotkanie z ministrem rolnictwa

18 lipca 2018, w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny, odbyło się spotkanie przewodniczących rad nadzorczych i prezesów spółdzielni mleczarskich z mianowanym 20 czerwca br. ministrem rolnictwa i rozwoju wsi – Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Czytaj więcej

Wielka wyżerka z okazji 79-ych urodzin SMU Strzałkowo

8 lipca, w Kompleksie rekreacyjno-sportowym w Słupcy odbył się piknik rodzinny zorganizowany z okazji 79-ych urodzin SMU Strzałkowo. Piknik odbył się pod hasłem „Wielka wyżerka”, a dla gości gotował Ambasador Marki SMU Strzałkowo – Mateusz Gessler. Honorowy patronat nad imprezą objął wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Czytaj więcej