Postaw na Łódzką Markę Mleka

14 lipca 2020 w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach odbyło się spotkanie przedstawicieli zakładów mleczarskich z województwa łódzkiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach i Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Czytaj więcej

TECHMILK 2020

W dniach 12-14 lutego 2020, w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbyło się XXI Seminarium „Postęp techniczny w przetwórstwie mleka – TECHMILK 2020”.

Czytaj więcej

Euromlecz 2020 polemika Piotra Kandyby

Piotr Kandyba – polemika do wystąpienia ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, które odbyło się w Klinice Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II w Ciechocinku podczas X Konferencji Mleczarstwa Polskiego EUROMLECZ 2020.

Czytaj więcej

X Świąteczne i Jubileuszowe Forum 100

11 grudnia 2019 w Hotelu Bellotto w Warszawie odbyło się X Jubileuszowe Forum 100. Forum zorganizowane zostało przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców, a prowadzili je Agnieszka Kępińska-Sadowska i Andrzej Gantner.

Czytaj więcej

Żywienie a profilaktyka nadwagi i otyłości

27 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36, odbyła się dwunasta konferencja dla nauczycieli ze szkół zawodowych i ogólnokształcących, którzy przygotowują uczniów do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Konferencja w tym roku nosiła tytuł „Żywność i żywienie w świetle współczesnej wiedzy – Żywienie a profilaktyka nadwagi i otyłości”.

Czytaj więcej

XXVIII Targi MLEKO-EXPO 2019 dzień trzeci

W dniach 27-29 listopada 2019, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, odbyły się Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2019 zorganizowane przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny. Patronat honorowy nad Targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Hasło tegorocznych Targów to ,,MLECZNE DARY NATURY!".

Czytaj więcej

XXVIII Targi MLEKO-EXPO 2019 dzień pierwszy i drugi

W dniach 27-29 listopada 2019, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, odbyły się Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2019 zorganizowane przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny. Patronat honorowy nad Targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Hasło tegorocznych Targów to ,,MLECZNE DARY NATURY!”.

Czytaj więcej

Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym

Zorganizowana w dniu 14 listopada 2019 roku przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz kwartalnik „Food-Lex” konferencja szkoleniowa miała na celu przekazanie najbardziej aktualnych informacji dotyczących wymagań prawnych i wytycznych z zakresu kontroli żywności.

Czytaj więcej

90 lat SM LAZUR

22 listopada, w Kaliszu w hotelu Aljo, odbyły się uroczystości 90-lecia mleczarni Lazur – Spółdzielczego Związku Grup Producentów Rolnych. Uroczystość zgromadziła ponad 500 uczestników: zaproszonych gości, pracowników mleczarni i rolników – dostawców mleka.

Czytaj więcej

Konferencja Foss Polska

W dniach 7-8 listopada 2019, w Łodzi odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę Foss Polska. Jest to coroczna konferencja przeznaczona dla użytkowników instrumentów tej firmy. W konferencji udział wzięło około 150 zainteresowanych uczestników.

Czytaj więcej

Polski Kongres Serowarski

W dniach 23-25 października 2019 w Mrągowie odbył się Polski Kongres Serowarski zorganizowany przez firmę BIKOTECH, a honorowym gospodarzem była Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL.

Czytaj więcej