Nadmiar soli w diecie niszczy zdrowie

14 marca 2018 w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa związana z obchodzonym w dniach 12-18 marca 2018 Światowym Tygodniem Walki z Nadmiernym Spożyciem Soli. Konferencja zgromadziła 25 dziennikarzy z 22 redakcji.

Czytaj więcej

Food Show 2018

W dniach 11-13 marca 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się druga edycja Food Show. To największe w Polsce wydarzenie, dotyczące rynku polskiej żywności i kulinariów. Zaplanowane w nowatorskiej formule spotkania profesjonalistów i pasjonatów, jest po raz kolejny platformą wymiany doświadczeń i okazją do szeroko zakrojonej dyskusji o wyzwaniach stojących przed branżą spożywczą i gastronomiczną. Organizatorem Food Show jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, które powstało w Katowicach w 1995 roku.

Czytaj więcej

Targi Anuga FoodTec 2018 śniadanie prasowe

22 lutego 2018 w Labour Cafe w Warszawie odbyło się śniadanie prasowe dotyczące Targów Anuga FoodTec 2018. Organizatorem spotkania była firma Anuga FoodTec, Koelnmesse GmbH, przedstawiciel jednego z najważniejszych targów branży technologii spożywczych w naszej części świata.

Czytaj więcej

Spotkanie z europosłem Czesławem Siekierskim

16 lutego 2018 w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny w Warszawie odbyło się spotkanie z europosłem Czesławem Siekierskim, przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, zorganizowane przez AgroBiznesKlub, KZSM Zw. Rew., Federację Gospodarki Żywnościowej RP i Polski Związek Plantatorów Roślin Zbożowych.

Czytaj więcej

TECHMILK 2018

W dniach 6-9 lutego 2018, w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbyło się XIX Seminarium „Postęp techniczny w przetwórstwie mleka – TECHMILK 2018”.

Czytaj więcej

Spotkanie mleczarzy Lubelszczyzny w firmie MULTIVAC

08.02.2018 roku odbyło się VII Branżowe Spotkanie Inauguracyjne Mleczarzy Lubelszczyzny zorganizowane przez Lubelską Spółdzielnię Usług Mleczarskich i firmę MULTIVAC Polska.

Część pokazowa spotkania odbyła się w nowo wybudowanej sali wystawowej maszyn i urządzeń MULTIVAC. Natomiast część wykładowa odbyła się w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym ETIUDA.

Czytaj więcej

Dietetyk dla każdego pacjenta

Instytut Żywności i Żywienia oferuje bezpłatny dostęp do konsultacji dietetycznych za pośrednictwem Internetu. W pierwszym w Polsce Centrum Dietetycznym Online każda osoba dorosła będzie mogła odbyć profesjonalną konsultację dietetyczną z wykwalifikowanym dietetykiem z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia.

Czytaj więcej

60 edycja Orłów Agrobiznesu

11 grudnia 2017 roku w Sali Konwaliowej hotelu Gromada-Centrum odbyła się uroczystość wręczenia nagród: Orzeł Agrobiznesu 2017, Promotor Orłów Agrobiznesu i przedłużenie licencji Orzeł Agrobiznesu. Była to już 60, i na razie ostatnia, edycja nagrody Orzeł Agrobiznesu.

Czytaj więcej

Nieść zdrowie poprzez żywność

7 grudnia w Floral Academy w Warszawie odbyło się pierwsze wspólne spotkanie prasowe grupy spółek DANONE, w której skład w Polsce wchodzą: Danone (świeże produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywienie medyczne).

Czytaj więcej

Gra na zdrowie!

Marchewka zamiast chipsa, szklanka wody zamiast słodkiego napoju. Jak zachęcić dzieci do odżywiania się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia? – Bezpłatna aplikacja stworzona przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia w sposób prosty i przyjemny zmotywuje dzieci do tego, by jadły warzywa i owoce oraz piły wodę, a codzienna porcja ruchu wejdzie im w nawyk – mówi prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia kierujący pracami NCEŻ.

Czytaj więcej

Gala Agrobiznesu 2017

29 listopada 2017 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się Gala Agrobiznesu 2017 zorganizowana przez Stowarzyszenie AgroBisnesKlub, rektora SGGW Wiesława Bielawskiego i redakcję AGRO.

Czytaj więcej

WODA drogie czy tanie medium w przemyśle?

W dniach 29-30 listopada 2017, w Hotelu Zamek Gniew w Gniewie, odbyły się Warsztaty TechFood Practic z zakresu optymalnego zużycia wody i jej recyrkulacji w zakładzie. Podczas Warsztatów przedstawione zostały praktyczne przykłady oszczędności zużycia wody począwszy od jej ujęcia, poprzez produkcję, na oczyszczaniu ścieków kończąc.

Czytaj więcej

Centrum Dietetyczne Online

24 listopada 2017 w Instytucie Żywności i Żywienia imienia prof. dr. n. med. Aleksandra Szczygła odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowemu programowi uruchomionemu przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, a mianowicie Centrum Dietetyczne Online.

Czytaj więcej