Jubileuszowa Gala 25-lecia AgroLigi

14 czerwca 2018 w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbyła się Jubileuszowa Gala 25-lecia AgroLigi.

Organizatorami Gali 25-lecia AgroLigi byli: Stowarzyszenie AgroBiznesKlub reprezentowane przez przewodniczącego rady Janusza Gołosa i prezesa zarządu Macieja Paradowskiego, Redakcja Audycji Rolnych 1 Programu TVP SA reprezentowana przez Roberta Głowackiego oraz Redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO reprezentowana przez redaktora naczelnego Leona Wawreniuka.

Honorowy patronat nad Galą objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi – Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim – Czesław Siekierski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Maria Fajger, dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcie Rolnictwa – Witold Strobel, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Adam Wojciech Sekściński.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Halina Szymańska – szefowa Kancelarii Prezydenta RP, dyrektorzy i przedstawiciele wszystkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego w kraju, przedstawiciele centralnych instytucji rolniczych, reprezentanci organizacji rolniczych, nauki, duchowieństwa z ks. Łukaszem Grabiaszem – dyrektorem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników oraz wybitni polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy z całego kraju, laureaci różnych edycji konkursu AgroLiga.

Leon Wawreniuk, pomysłodawca, twórca i nieprzerwanie od ćwierćwiecza organizator konkursu AgroLiga przedstawił historię konkursu.

Prezes zarządu AgroLigi, Maciej Paradowski, w imieniu wszystkich laureatów AgroLigi, wręczył Leonowi Wawreniukowi pamiątkową statuetkę.

Następnie Mistrzowie AgroLigi 2016 przekazali swoistą palmę pierwszeństwa swoim następcom poprzez publiczne uhonorowanie.

– Mistrzowie Krajowi AgroLigi 2017 w kategorii Rolnicy – państwo Beata i Piotr Kondraccy z Górnego w woj. lubelskim otrzymali upominki i kwiaty od

Mistrzów Krajowych AgroLigi 2016 w kategorii Rolnicy – Alicji i Krzysztofa Spychalskich z Pikutkowa w woj. kujawsko-pomorskim.

– Stanisław Jarosz, prezes Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego TAURUS w Pilźnie w woj. podkarpackim – Mistrz AgroLigi 2017 w kategorii Firmy otrzymał upominki i kwiaty od Stanisława i Adama Pietruszyńskich, twórców i właścicieli Grupy Agrocentrum w Łomży w woj. podlaskim – Mistrzów AgroLigi 2016 w kategorii Firmy.

Po tej uroczystości nastąpiło uhonorowania Medalami 25-lecia Agroligi najlepszych polskich rolników i agrofirm oraz osób i organizacji, które przez lata konkurs wspierały i wspierają. Rolnikom medale wręczali Maria Fajger – prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Adam Wojciech Sekściński – Prezes KRUS.

Medalami uhonorowani zostali rolnicy: Dorota i Marek Banasiak, woj. wielkopolskie, Monika i Tomasz Bankiewicz, woj. mazowieckie, Danuta i Ryszard Błaszkiewicz, woj. kujawsko-pomorskie, Wioletta i Radosław Budlewscy, woj. podlaskie, Izabela i Janusz Bystron, woj. pomorskie, Barbara i Jarosław Cieśla, woj. lubelskie, Teresa i Jan Drabina, woj. wielkopolskie, Jarosław i Stanisław Górscy, woj. mazowieckie, Barbara i Ryszard Grzesik, woj. małopolskie, Wioletta i Sylwester Imiołek, woj. łódzkie, Anna i Sylwester Jaszczołt, woj. podlaskie, Krystyna i Józef Jednorowicz, woj. lubuskie, Adrian Kałkus, woj. lubelskie, Danuta i Zbigniew Klimaszewscy, woj. podlaskie, Alicja i Andrzej Kocoń, woj. małopolskie, Beata i Piotr Kondraccy, woj. lubelskie, Hanna i Krzysztof Kowalscy, woj. mazowieckie, Maria i Ryszard Kruzińscy, woj. kujawsko-pomorskie, Anna i Stanisław Lesień, woj. wielkopolskie, Maria i Tadeusz Leśniewscy, woj. wielkopolskie,

Bogumiła i Wojciech Pajor, woj. małopolskie, Elżbieta i Wojciech Pysiak, woj. mazowieckie, Grażyna i Jan Rokiccy, woj. łódzkie, Renata i Marcin Sikora, woj. śląskie,

Aniela i Henryk Sondej, woj. lubuskie, Alicja i Krzysztof Spychalscy, woj. kujawsko-pomorskie, Ewa i Piotr Stelmaszyk, woj. lubuskie, Alina i Marian Szeliga, woj. podkarpackie, Beata i Robert Szymańscy, woj. lubelskie, Stanisława i Andrzej Tarnowscy, woj. łódzkie, Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, woj. lubuskie, Barbara i Zdzisław Załoga, woj. opolskie, Małgorzata i Bogdan Zblewscy, woj. pomorskie, Lucyna i Stanisław Zelek, woj. małopolskie.

Firmom medale wręczył Witold Strobel – dyrektor generalny KOWR, a otrzymali je: ANCYPO-MIZER Sokółka, BIN Aleksandrów Kujawski, CEMAROL Kobylnica, GAŁOPOL Gałowo, GAMA Wysokie Maz., Grupa Agrocentrum Łomża, Hodowla Zwierząt Zarodowych OSOWA SIEŃ Przyczyna Górna, MasDrob, PAWEKO Beata Pawlikowska Mierzyn, PEK-MONT Bielsk, PIÓRKOWSCY Ubojnia Drobiu Cyrusowa Wola, PREM-VIT Frątczakowie Inowrocław, Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Taurus Sp. o.o. Pilzno, Przetwórstwo Mięsne „Płatek” Sp. J. Nowa Wieś Szlachecka, ROLMARKET Cieśle, Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Bądeczu, Runoland Góra, Tłocznia Soków WIATROWY SAD Kałęczew, TRANS-ROL Grażyna i Andrzej Remisiewicz Kruszewo-Wypychy, Zakłady Mięsne Kowalczyk Danuta i Henryk Kowalczyk Bargły.

Maria Fajger, prezes ARiMR wręczyła medale przedstawicielom Ośrodków Doradztwa Rolniczego, a otrzymali je: Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Wrocław, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Minikowo, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Końskowola, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Kalsk, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Bratoszewice, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Karniowice, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Warszawa, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Łosiów, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Boguchwała, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Szepietowo, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Lubań, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Częstochowa, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Modliszewice, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Olsztyn, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Poznań, Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Barzkowice.

Następnie medalami uhonorowani zostali Partnerzy Gali i konkursu AgroLiga, którzy pomogli przy organizacji Gali i wspomagają od lat konkurs Agroliga. Otrzymali je:

C. OLSEN TRADING Warszawa – prezes Krzysztof Nozderka, Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA Środa Wielkopolska – prezes Maria Czwojdrak, VICTORIA CYMES Wałcz – Ewa Wrzecionkowska, SWIMER Toruń – prezes Łukasz Otremba, Podlaska Chata Białystok – prezes Andrzej Józefczuk, Bojarski Gościniec Narewka – właściciele Elżbieta i Eugeniusz Ostapczuk, Siedem Ogrodów Łowicz Wałecki – właściciele Grażyna i Zdzisław Kugiel, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy BRONISZE – Iwona Marszałek.

Indywidualne wyróżnienia tym, którzy wyciągają pomocną dłoń w stronę AgroLigi wręczyła Halina Szymańska – szefowa Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dud. A otrzymali je: Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi, Maria Fajger – prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Witold Strobel – dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Adam Wojciech Sekściński – prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, prof. Wiesław Bielawski – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Władysław Skarżyński – Kanclerz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prof. Andrzej Kowalski – dyrektor Instytutu Ekonomiki rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Waldemar Broś – prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew., Czesław Kryszkiewicz – wieloletni prezes Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień, Andrzej Bartkowski – prezes MCC MAZURKAS Warszawa, Marzena Małyska z Kancelarii Prezydenta RP, Krzysztof Wójcik, do niedawna w Kancelarii Prezydenta RP.

Natomiast Maciej Paradowski, prezes AgrobiznesKlubu wręczył pamiątkowy medal Halinie Szymańskiej – szefowej Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.