II Forum Technologii Pakowania

W dniach 20-21 czerwca 2018, w siedzibie firmy TREPKO w Gnieźnie, odbyło się II Forum Technologii Pakowania. Swoje nowości prezentowały cztery firmy: TREPKO, ULMA Packaging, Sealed Air Food Care i BIZERBA.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele branży mleczarskiej, mięsnej, rybnej i dań gotowych. Forum cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z najnowszymi ofertami firm i wymienić doświadczenia.

Firma TREPKO to światowy producent urządzeń pakujących dla przemysłu spożywczego. W tym roku zaprezentowała wysokowydajną linię do pakowania masła, wysokowydajną linię do pakowania w kubki w postaci maszyny rotacyjnej i aseptycznej maszyny liniowej. Zaprezentowała też maszynę do pakowania w butelki połączoną z maszyną do pakowania w kartony. TREPKO zaprezentowało też swoje najnowsze rozwiązania w dziedzinie pakowania aseptycznego.

Firma ULMA Packaging specjalizuje się w świadczeniu usług oraz w projektowaniu i produkcji urządzeń pakujących. Oferuje innowacyjne rozwiązania w systemach i urządzeniach pakujących. Podczas II Forum Technologii Pakowania firma zaprezentowała nową maszynę, którą posiada w swojej ofercie od niedawna. Jest to maszyna przeznaczona do pakowania produktów spożywczych w opakowania typu SKIN/DAREFRESH. Drugą nowością w ofercie firmy ULMA jest maszyna typu Flow pack do pakowania w opakowania typu koperta.

Firma Sealed Air Food Care jest światowym liderem w produkcji innowacyjnych opakowań ochronnych, specjalistycznych materiałów i urządzeń opakowaniowych, które zapewniają klientom najlepsze rozwiązania w dziedzinie pakowania żywności, w przemyśle i innych aplikacjach klienta. Firma Sealed Air wspólnie z firmą ULMA opracowała nową maszynę systemu DAREFRESH, która o 40% minimalizuje ilość odpadów.

BIZERBA to to koncern rodzinny, silnie przywiązany do tradycji, opierający swoją politykę na przemyślanej i długofalowej strategii działania, który wyznacza międzynarodowe standardy w dziedzinie ważenia, krojenia i technologii etykietowania. Bazując na kluczowych kompetencjach z zakresu technologii ważenia i krojenia, firma oferuje klientom unikalne na skalę światową portfolio, w skład którego wchodzą urządzenia, oprogramowanie oraz usługi.

Goście mogli też obejrzeć pokazy pakowania prezentowane przez firmy-organizatorów. Mogli zapoznać się z ciekawą propozycją zaprezentowaną przez firmy.