Smakuj życie w zdrowym stylu

16 listopada 2018, w studiu kulinarnym CookUp w Warszawie, odbyły się warsztaty kulinarne z szefem kuchni Sebastianem Olmą, zwycięzcą programu kulinarnego Top Chef, przygotowane przez Lazur – Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych.

Do wspólnego testowania przepisów pod okiem znakomitego szefa kuchni – Sebastiana Olmy, zaproszono zaprzyjaźnione redakcje oraz redakcyjne dzieci, bo projekt Smakuj życie w zdrowym stylu stworzony został właśnie z myślą o dzieciach.

Najświeższy projekt kulinarny przyGOTOWANY przez Lazur

Z doświadczenia wiemy, że temat drugiego śniadania do szkoły to wyjątkowo twardy orzech. Brak pomysłów, co zaSERwować naszym pociechom sprawia, że w rezultacie dzień w dzień pakują do plecaków kromki, kanapki, skibki i sznytki, które najczęściej wracają z powrotem do domu.

Wypowiedzieć wojnę śniadaniowej nudzie

Wierzymy, że dzięki produktom mlecznym dzieci mogą się naprawdę zdrowo rozsmakować w drugim śniadaniu; mleko, sery żółte, jogurty, twarogi, maślanki i kefiry to przecież nieograniczona ilość kulinarnych możliwości i nieocenione źródło białka, wapnia i fosforu, jak również magnezu, potasu i sodu oraz witamin z grupy B, a także A, D i E, czyli składników odżywczych, które dodadzą uczniom energii do nauki.

Zamiast sznytek, kromek i skibek

Wgryźliśmy się więc w temat drugiego śniadania i przygotowaliśmy przepisy. Tradycyjne kanapki wymieniliśmy na gofry na maślance, a serową pizzą i slow-burgerem z podwójnym serem w poręcznych wersjach mini pysznie zastąpiliśmy śmieciowe przekąski. Tym, co na diecie, zaproponowaliśmy (fit) słoik pełen aksamitnego jogurtu i sera, a niezdecydowanym – naleśniki z serowym nadzieniem na słono i słodko.

Jakby smaku było mało

W naszych przepisach przemyciliśmy różne, niekoniecznie lubiane przez dzieci warzywne (i nie tylko) dodatki, jak choćby kapusta pekińska, rukola, pomidorki koktajlowe i natka pietruszki, które zdecydowanie podkręciły smak mlecznych produktów.

Bo jeśli nie młodzi, to kto?

Do współpracy przy projekcie Smakuj życie w zdrowym stylu i wspólnej sesji zdjęciowej z naszymi propozycjami drugiego śniadania zaprosiliśmy młodych sportowców drużyny MUKS AMBER – bo kto, jak nie rówieśnicy, lepiej zachęci dzieci i młodzież w wieku szkolnym do zmiany nawyków żywieniowych?

Przepisy na mleczne śniadanie znajdują się z dziale KULINARIA w zakładce LAZUR.

Projekt dofinansowany został z Funduszu Promocji Mleka.