Ekologia w opakowaniach nowe rozwiązania MULTIVAC

12.09.2019 roku w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym ETIUDA w Lublinie dobyło się Sympozjum „Ekologia w opakowaniach – nowe rozwiązania MULTIVAC”.

Było to pierwsze specjalne Sympozjum zorganizowane przez firmę MULTIVAC dotyczące nowych, ekologicznych rozwiązań w opakowaniach wprowadzanych przez firmę. Firma Multivac uznała, że takie sympozjum jest potrzebne, bo tematy związane z ekologią bardzo ostatnio przyśpieszyły nie tylko w przepisach, ale i w praktyce. Najnowsze informacje zdradzają, że wdrażanie opakowań ekologicznych będzie niedługo naszym obowiązkiem. W związku z tym powstało wiele nowych rozwiązań techniczno-technologicznych, a przy tym też wiele nowego nazewnictwa związanego z ekologią opakowań, z którym firma chciała zapoznać swoich klientów.

Zaproszonych gości powitał prezes MULTIVAC – Zbigniew Zdunek. Przedstawił też krótko historię opakowań produkowanych przez firmę MULTIVAC.

Podczas Sympozjum poruszono następujące zagadnienia:

– Ogólna sytuacja zawiązana z zanieczyszczeniem środowiska. Strategia MULTIVAC rozwoju zrównoważonego opakowania – Ryszard Kiernicki, MULTIVAC;

Barierowe folie miękkie na bazie surowców kopalnych (ropa naftowa) – materiały do recyklingu – Ryszard Kiernicki, MULTIVAC;

– Folie twarde na bazie surowców kopalnych – materiały do recyklingu – Marcin Kierek, MULTIVAC;

– Folie miękkie na bazie surowców pochodzenia roślinnego – materiały biodegradowalne i kompostowalne – Ryszard Kiernicki, MULTIVAC;

– Materiały na bazie celulozy MULTIVAC PaperBoard. Folie laminowane z papierem – Marcin Kierek, MULTIVAC;

– Etykietowanie typu Full Wrap – Sławomir Bartnik, MULTIVAC;

– Nowoczesne zastosowanie folii ekologicznych w ofercie firmy Di Mauro Officine Grafiche – Giuseppe Adinofi, Di Mauro Officine Grafiche.

Sympozjum podsumował Ryszard Kiernicki z firmy MULTIVAC,

Na zakończenie Sympozjum odbył się pokaz najnowszych zastosowań folii ekologicznych na maszynach MULTIVAC. Najważniejsza informacja dla klientów firmy to taka, że nowe materiały opakowaniowe mogą być stosowane praktycznie na wszystkich maszynach MULTIVAC.

Uczestnikami sympozjum byli technolodzy, handlowcy, marketingowcy, którzy opracowują i wdrażają na rynek swoje produkty w specjalnych nowych opakowaniach.

Ekologia w opakowaniach firmy MULTIVAC polega przede wszystkim na: zmniejszeniu ilości materiałów opakowaniowych przez zastosowanie nowych cieńszych folii; zastosowaniu nowych materiałów, które mogą być wykorzystane do recyklingu(materiały jednorodne); zastosowaniu materiałów biodegradowalnych lub kompostowalnych.

Firma MULTIVAC zaprasza na swoje stoisko na Targach POLAGRA:

30.09-03.10.2019 roku, Hala 5 Stoisko 85.