17. Targi Mleczna Rewia 2015

W dniach 27-29 maja 2015 hala AmberExpo w Gdańsku stała się miejscem prezentacji nowych produktów, technologii, widowiskowych konkursów i pokazów. Swoją ofertę zaprezentowało około 200 wystawców z Polski, Niemiec, Litwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Włoch i Pakistanu. Odbyły się bowiem połączone targi: 17. MLECZNA REWIA Targi Mleczarskie, 16. BALTPIEK Targi Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa, 18. GASTROEXPO Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii, Hoteli i Sklepów i 13. POLFISH Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych.

Targi MLECZNA REWIA to szeroka oferta produktów mleczarskich, a także firm oferujących maszyny dla przemysłu mleczarskiego, opakowania, środki i urządzenia do utrzymania czystości. Można też było wysłuchać wykładów: Wiesława Wasilewskiego z firmy BIG-POL pt. „Zmiany, zmiany, zmiany… Dotacje w praktyce”, oraz firmy Tetra Pak na temat globalnych trendów w przetwórstwie mleczarskim.

Wśród wystawców znaleźli się: Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego, Agro-Danmis Gramowscy Sp. j. z Wyszyn, CUIAVIA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Inowrocławia, Frąckowiak ZPS i H Sp. j. z Granowa, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Maluta z Nowego Dworu Gdańskiego, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Czarnkowa, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Kosowa Lackiego, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców ze Strzałkowa, Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich Lacpol (MLEKTAR S.A. w Tarnowie, Zakład w Toruniu, Zakład w Gdyni, Proszkownia Mleka Sp. z o.o. w Piotrkowie Kujawskim, Wielkopolska Spółdzielcza Składnica Mleczarska w Poznaniu, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Zalesiu, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Kobylnicy, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Płońsku, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie, Zakład Przetwórczy Kazeiny w Murowanej Goślinie i Zakład Przetwórstwa Mleka MLECZ Sp. z o.o. w Wolsztynie) oraz Varenos Pienelis UAB z Vareny na Litwie.

Wśród firm współpracujących z branżą mleczarską znalazły się firmy: EXPACK K. Romer, B. Pawlik, A. Pietrzyk Spółka Jawna z Krakowa, Milk Hydrosan Sp. z o.o. z Warszawy, PRO-WAM Spółka z o.o. z Koszalina.

Targi otworzyli: Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich Maciej Glamowski, Prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś i Prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski.

W drugim dniu Targów wręczone zostały nagrody Srebrna Mleczna Rewia, Złota Mleczna Rewia i Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nagrody wręczali: Maciej Glamowski – Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, Nina Węgrzynowicz-Trzebiatowska – dyrektor projektu Mleczna Rewia oraz Królowa Mleka 2015 – Justyna Matusiewicz, studentka Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Srebrną Mleczną Rewię otrzymali:

  • w kategorii mleko i napoje mleczne: Agro-Danmis Gramowscy z Wyszyn za mleko kozie UHT;
  • w kategorii sery twarogowe: Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu za „Mój ulubiony” twarożek kanapkowo-sernikowy;
  • w kategorii masło i produkty tłuszczowe: Mlektar z Tarnowa (Grupa Lacpol) za masło extra i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Dworu Gdańskiego za świeże masło extra tradycyjne z maselnicy.

Złotą Mleczną Rewię otrzymali:

  • w kategorii mleko i napoje mleczne: CUIAVIA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Inowrocławia za mleko świeże 2%, Zakład Mleczarski z Płońska z siedzibą w Skarżynie (Grupa Lacpol) za zsiadłe mleko staropolskie, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego za „Wydojone” – produkt mleczny UHT produkt bez laktozy o obniżonej zawartości węglowodanów, Zakład Przetwórstwa Mleka MLECZ z Wolsztyna (Grupa Lacpol) za jogurt typu greckiego z wiśniami;
  • w kategorii sery dojrzewające, niedojrzewające i topione: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Kosowa Lackiego za ser Edamer, PHZ SM Lacpol Zakład w Toruniu za serek twarogowy topiony ze szczypiorkiem i cebulą „Mój smak”, Proszkownia Mleka z Piotrkowa Kujawskiego (grupa Lacpol) za ser Tylżycki o zawartości tłuszczu 45%, Zakład Produkcji Spożywczej i Handlu Frąckowiak z Granowa za polski ser smażony z kminkiem, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Dworu Gdańskiego za ser Gouda z Maluty, Agro-Danmis Granowscy z Wyszyn za ser kozi twardy w plastrach;
  • w kategorii sery twarogowe: Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie za twaróg wiejski ze Strzałkowa, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Dworu Gdańskiego za świeży twarożek ziarnisty;
  • w kategorii koncentraty mleczne, śmietana i śmietanka: Spółdzielnia Dostawców Mleka z Wielunia za śmietanę 18%, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego za serwatkę demineralizowaną w proszku „Herkules”;
  • w kategorii masło i produkty tłuszczowe: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Kosowa Lackiego za masło extra minimum 82% tłuszczu;
  • w kategorii lody i desery: Varenos Pienelis z Vareny na Litwie za waniliowy serek twarogowy w polewie czekoladowej, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Czarnkowa za serek o smaku waniliowym.

Nagrodę Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Kosowa Lackiego za stałą najwyższą jakość wyrobów mleczarskich. Prezes Waldemar Broś wręczył też nagrodę specjalną dyrektor projektu „Mleczna Rewia”, Ninie Węgrzynowicz-Trzebiatowskiej, za wieloletnią pracę na rzecz mleczarstwa. Nagrodę specjalną Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za innowacyjne rozwiązania w produkcji wyrobów mleczarskich otrzymała Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy. - Nowy Przegląd Mleczarski

0 sec.
Views: 0

 - Nowy Przegląd Mleczarski

0 sec.
Views: 0

 - Nowy Przegląd Mleczarski

0 sec.
Views: 0