Razem możemy chronić oceany Auchan odpowiedzialnie na Światowy Dzień Oceanów

Auchan Retail Polska z okazji Światowego Dnia Oceanów realizuje kampanię edukacyjną – skierowaną do klientów i pracowników sieci – uświadamiającą, że to od dzisiejszych decyzji konsumenckich zależy przyszłość mórz i oceanów. Firma zachęca do podejmowania świadomych, dobrych dla środowiska wyborów. Symbolem kampanii w Auchan jest tuńczyk, jedna z najważniejszych ryb w połowach światowych.

– Światowy Dzień Oceanów to okazja aby zwrócić uwagę na fakt, jak ważne są nasze codzienne konsumenckie wybory – mówi Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR w Auchan Retail Polska. – Warto pamiętać o tym, że morza i oceany zajmują ponad 70% powierzchni Ziemi wytwarzając większość dostępnego tlenu, pozwalają też na utrzymanie różnych gałęzi gospodarki, i wreszcie, dostarczają nam pożywienia. To dlatego, jako Auchan, angażujemy się w tego typu działania, aby chronić zasoby morskie i wykorzystywać je w sposób zrównoważony i edukować zarówno pracowników jak i naszych klientów.

Auchan tworzy unikatową ofertę ryb i owoców morza dopasowaną do różnorodnych smaków, potrzeb i oczekiwań konsumentów. Mając na uwadze świadomość i wrażliwość klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na ich pochodzenie, firma działa zgodnie z odpowiedzialną polityką zrównoważonych połowów, która uwzględnia odbudowę łowisk, respektuje okresy ochronne połowu poszczególnych gatunków ryb oraz ich wymiary.

8-go czerwca, w Światowym Dniu Oceanów, Auchan podkreśla ten ważny aspekt pochodzenia ryb w swojej ofercie. Na stoiskach rybnych, na których szczególnie tego dnia króluje tuńczyk, wyświetlane są również filmy, których przesłanie brzmi: Razem możemy chronić oceany oraz Przyszłość oceanów zależy od naszych dzisiejszych wyborów.

Odpowiedzialność społeczna stanowi jeden z filarów strategii #Auchan2022. W swojej działalności sieć kieruje się Milenijnymi Celami Zrównoważonego Rozwoju. Prowadzony obecnie projekt wspiera realizację Celu 14: Chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony.

(Informacja prasowa Auchan Retail Polska)