Coveris zwiększa moce produkcyjne w zakładzie w Kufstein

Bardziej wydajny i zrównoważony. Cechy te opisują nową 5-warstwową instalację do rozciągania kiszonki austriackiego producenta opakowań Coveris w Kufstein w Tyrolu. Maszyna, która została niedawno oddana do pełnej eksploatacji, będzie kontynuować modernizację zakładu i znacznie zwiększyć liczbę cykli w produkcji folii stretch do bel kiszonki. Coveris jest jednym z 5 największych producentów folii kiszonkowych na świecie, a inwestycja stanowi również ważną podstawę dla innowacji produktowych, szczególnie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Produkcja folii stretch do użytku rolniczego jest naturalnie przedmiotem wahań sezonowych, a także jest niezwykle krytyczna czasowo. Skutkuje to wysokimi wymaganiami w zakresie wydajności: "Na półkuli północnej sprzedajemy nasze towary od lutego, a gdy mniszek lekarski wyblaknie w maju, dostawa do klientów musi być już zakończona", mówi Jan-Torsten Vollmer, szef operacji w Coveris w Kufstein. "Dzięki nowej 5-warstwowej rozciągliwej instalacji do kiszonki i wynikającemu z tego wzrostowi wydajności, możemy jeszcze lepiej obsługiwać ten wymagający rynek i dalej rozwijać naszą wiodącą pozycję na rynku."

Poszerzenie asortymentu produktów z naciskiem na ochronę klimatu

Wielowarstwowe folie stretch, takie jak te produkowane za pomocą nowej linii w Coveris w Kufstein, umożliwiają połączenie kilku różnych funkcjonalnych warstw materiału – ważnej podstawy dla rozwoju przyszłościowych innowacji produktowych. Coveris wykorzystuje ten fakt również do konsekwentnego rozwijania wizji firmy "No Waste". Odbywa się to na przykład poprzez integrację warstwy recyklatu wykonanej z materiału PCR w roztwory foliowe.

"Udało nam się uczynić recyklat ze starych folii składnikiem nowej folii kiszonkowej bez utraty wydajności" – mówi Vollmer. "Ponadto do naszej produkcji wykorzystywana jest wyłącznie energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii. Oba czynniki przyczyniają się do ochrony zasobów i wnoszą niewielki, ale niemały wkład w redukcję CO2 w sektorze rolnym", podsumowuje Vollmer.

(Informacja prasowa Coveris)