19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja odbędzie się w Białymstoku 7-8 września 2022 r.

Do Białegostoku przyjadą nie tylko przedstawiciele branży mleczarskiej, ale również eksperci i radcy rolni z wielu krajów. Podczas dwóch dni konferencji podejmą dyskusje na najbardziej aktualne tematy związane z przemysłem mleczarskim.

W ramach konferencji będą dyskutować na temat kondycji polskiego, europejskiego i światowego mleczarstwa oraz wyzwań, jakie stawia nowa perspektywa unijna – szczególnie Europejski Zielony Ład (osiągnięcie neutralności klimatycznej krajów Unii Europejskiej do 2050 r.) i nowa Wspólna Polityka Rolna (wsparcie z Unii Europejskiej dla rolników). Uczestnicy będą zastanawiać się również, w jaki sposób pandemia COVID-19 zmieni mleczny rynek. 19. Międzynarodowemu Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będzie przyświecał także cel promowania modelu spółdzielczego jako optymalnego dla rozwoju rolnictwa.

Starego porządku, w którym cieszyliśmy się obfitością mleka i coraz większym dostępem do rynku, już nie ma.

Zwłaszcza ostatnie 5 lat to prawdziwe przestawienie rzeczywistości mleczarskiej.

Od kierunków politycznych po geopolitykę, nadszedł czas, aby zastanowić się, jaka droga przed nami.

~Alice O’Donovan, doradca prawny i polityczny Eucolait

Sektor mleczarski czekają ogromne zmiany związane z implikacjami zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, pandemii, czy też europejskimi planami klimatycznymi. To, czego obecnie doświadcza nasza branża, skłania do śmiałej tezy – nadchodzi kryzys i trzeba się na to przygotować. Dlatego tak ważne jest, by już teraz rozpocząć dyskusję i działania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa żywnościowego. Doskonałą okazją do tego będzie 19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które już we wrześniu będzie gościć wybitnych ekspertów.

Wśród zaproszonych gości będą, m.in. Pekka Pesonen – sekretarz generalny Copa Cogeca, Alexander Anton – sekretarz generalny EDA, Jerzy Plewa – ekspert TeamEurope, były dyrektor generalny DG Agri. Przedstawiciele rządu amerykańskiego – USDA, szefowie największych europejskich organizacji i związków przetwórców i producentów mleka, a także radcowie rolni np. Francji, Niemiec, Holandii i wielu innych krajów.

Międzynarodowy poziom, eksperci z całego świata, ogromna dawka fachowej wiedzy, wspaniała atmosfera oraz szansa na rozwój to właśnie jest Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w największej konferencji branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej!

  1. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej 7-8 września w Białymstoku

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do podjęcia decyzji o udziale już dziś.

Formularz zgłoszeniowy: www.forum-mleczarskie.org

(Informacja prasowa Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej)