Bezpłatna aplikacja mobilna pozwoli sprawdzić obłożenie parkingu. NaviParking cyfryzuje Park&Ride w Pruszkowie

Park&Ride w Pruszkowie przechodzi cyfrową transformację, wpisując się w ideę smart parkowania. Dzięki współpracy miasta z NaviParking, kierowcy uzyskają dostęp do informacji o zajętości miejsc postojowych w czasie rzeczywistym. Bezpłatna aplikacja mobilna NaviPay pozwoli im nie tylko sprawdzić aktualne obłożenie parkingu, ale również poprowadzi ich bezpośrednio do celu.

NaviParking digitalizuje i integruje wszystkie procesy związane z inteligentnym parkowaniem zgodnie z wizją Smart City, która nie jest zarezerwowana wyłącznie dla dużych ośrodków miejskich. Wśród podmiotów, które dzięki współpracy z NaviParking wprowadziły technologię smart parking, znajdują się między innymi GTC, GlobalWorth – Supersam Katowice, wybrane hotele grupy Accor, Hampton by Hilton, UPC oraz Centrum Zdrowia Dziecka.

Park&Ride w Pruszkowie jest pierwszym tego typu parkingiem w Polsce, który zdecydował się na wdrożenie bardziej zaawansowanej cyfryzacji. Obiekt będzie jeszcze lepiej widoczny dla użytkowników, dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej NaviPay. Po jego wyszukaniu, kierowca będzie mógł sprawdzić informację o rzeczywistej zajętości parkingu, a następnie skorzystać z opcji nawigacji do celu. Dalsza podróż będzie mogła być kontynuowana pociągiem ze stacji PKP, znajdującej się tuż przy parkingu. Dzięki dostarczanym przez NaviPay informacjom, kierowcy będą w stanie bezstresowo i wygodnie zaplanować swój dzień.

– Wspólnie z NaviParking chcemy poprawić jakość życia mieszkańców Pruszkowa, którzy każdego dnia podróżują między innymi do Warszawy. Zapewniamy zrównoważoną i wygodniejszą alternatywę dojazdów jak największej liczbie kierowców. Sama aplikacja jest natomiast bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Dzięki wdrożeniu, użytkownicy zaoszczędzą cenny czas, który dotychczas przeznaczali na poszukiwanie miejsca parkingowego, a także uzyskają dostęp do nawigacji. Optymalizujemy wykorzystanie Park&Ride, dążąc do utrzymania ruchu samochodowego poza centrum miasta, jednocześnie promując ideę zrównoważonego transportu w duchu Smart City – powiedział Paweł Makuch, Prezydent Miasta Pruszkowa.

– Bez wątpienia mamy do czynienia z przełomowym podejściem władz Pruszkowa w zakresie optymalnego wykorzystania parkingu Park&Ride. Jako firma, której celem jest wnoszenie wkładu w ekosystem inteligentnych miast, wierzymy, że współpraca z otwartymi, innowacyjnymi miastami dążącymi do wywierania pozytywnego wpływu na planetę, ma kluczowe znaczenie dla realizacji naszej misji. Staramy się, aby rozwiązania typu smart były jeszcze bardziej dostępne. Realizujemy ten cel poprzez zapewnienie mieszkańcom zrównoważonych rozwiązań, dzięki którym miasta staną się bardziej zielone – dodał Jacek Sikorski, dyrektor sprzedaży w NaviParking.

Współpraca na linii NaviParking – miasto Pruszków ma charakter rozwojowy. Obecnie, firma opracowuje koncept umożliwiający użytkownikom parkingu również wcześniejszą rezerwację miejsc parkingowych przez portal Cyfrowyparking.pl.

(Informacja prasowa NaviParking)