Green Factory stawia na cyfryzację. Firma nawiązała współpracę z Fellowmind Poland

Dostrzegając potencjał digitalizacji w sektorze przemysłu spożywczego, Green Factory podjęło decyzję o wyborze chmurowych rozwiązań biznesowych Microsoft. Firma Fellowmind Poland będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie kompleksowego projektu wdrożeniowego dla wiodącego producenta artykułów z kategorii ready to eat w Europie Środkowo-Wschodniej. Implementacja obejmie systemy Microsoft Dynamics 365 Finance i SCM, w których wykorzystane zostanie również specjalistyczne oprogramowanie dla branży produktów świeżych marki Aptean.

Green Factory specjalizuje się w obszarze artykułów typu convenience w postaci świeżych, mytych i gotowych do spożycia warzyw, których produkcja odbywa się w 5 nowoczesnych zakładach zlokalizowanych na terenie 4 krajów w regionie CEE. Od 2006 r. firma konsekwentnie rozszerza swój asortyment o nowe linie produktowe dostarczane do największych sieci handlowych oraz branży HoReCa, traktując przy tym priorytetowo rozwijanie flagowej marki własnej Fit & Easy.

Poza Green Factory w skład Grupy Green Holding wchodzą również firmy oferujące komplementarne usługi: Primavega (tradycyjne uprawy i sprzedaż niemytych warzyw), Smart Vegetables Innovations (szklarniowe uprawy hydroponiczne) i Green Factory Logistics (logistyka krajowa). Spółka postanowiła zaadresować największe wyzwania związane z rozproszoną strukturą poprzez wdrożenie rozwiązań biznesowych Microsoft i Aptean przy współpracy z Fellowmind Poland.

– Jako Green Factory koncentrujemy się zarówno na rynku polskim, jak i ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy utrzymać przy tym pozycję lidera w regionie, co zobowiązuje nas do korzystania z innowacyjnych narzędzi, będąc przykładem dla całej branży. Podjęliśmy decyzję o implementacji systemu usprawniającego funkcjonowanie naszej firmy, w czym wspiera nas Fellowmind. Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 Finance i SCM wzbogaconych o oprogramowanie Aptean umożliwia nam przede wszystkim standaryzację procesów biznesowych, uporządkowanie i zcentralizowanie zarządzania danymi, również w czasie rzeczywistym. Kluczowym obszarem było dla nas jednocześnie wypracowanie modelu referencyjnego będącego podstawą do dalszych wdrożeń systemu D365 w naszych pozostałych spółkach, ponieważ w przyszłości chcemy rozszerzać zakres współpracy – mówi Michał Wólczyński, Green Factory.

Partnerstwo w myśl koncepcji Connected Company

Fellowmind Poland, podejmując się realizacji projektu dla Green Factory, potwierdza, że rozwój oferty dla przemysłu spożywczego staje się dla firmy jednym ze strategicznych priorytetów. Wspólne działania z producentem żywności są również wynikiem połączenia sił z Aptean, czyli wiodącym dostawcą rozwiązań dla sektora Food & Beverage. Organizacja wyszła naprzeciw oczekiwaniom polskiego rynku, który dotychczas miał ograniczony dostęp do tego rodzaju systemów.

– Jako Fellowmind wierzymy, że przyszłość należy do firm rozwiniętych cyfrowo, czyli organizacji, które sprawnie identyfikują nowe kierunki rozwoju, korzystają z możliwości oferowanych przez otaczający świat i nawiązują przy tym wartościowe relacje. Dzięki współpracy z Green Factory już wkrótce znacząco wpłyniemy na obraz polskiej branży przemysłu spożywczego. Chcemy współpracować długofalowo, skalując wykorzystywane rozwiązania i wspierając strategicznych klientów opracowaniem spersonalizowanego planu działania i kierunków rozwoju zgodnie z naszą strategią Connected Company. Dążymy do tego, aby poprzez spójne połączenie możliwości gwarantowanych przez technologie z kapitałem ludzkim, który stanowi najcenniejszy zasób każdej organizacji, kreować przedsiębiorstwa gotowe sprostać wyzwaniom współczesnego środowiska biznesowego mówi Daniel Olejniczak, Fellowmind Poland.

Współpraca obu firm rozpoczęła się w czerwcu. Fellowmind Poland realizuje już pierwsze etapy wdrożenia systemu Microsoft Dynamics 365 Finance i SCM oraz oprogramowania Aptean, które wkrótce pomogą spółce osiągnąć przewagę konkurencyjną na polskim rynku, a następnie zaakcentować pozycję lidera w skali regionu CEE.

(Informacja prasowa Fellowmind Poland)