Koktajle OSM Piątnica to najbardziej innowacyjne produkty mleczne w UE

29.06.2022

OSM Piątnica deklasuje konkurentów. Koktajle z białkiem serwatkowym Piątnicy są najbardziej innowacyjnym produktem mlecznym w Europie.

Piątnica jest nam bardzo dobrze znane z przepysznych jogurtów czy serków. Przedsiębiorstwo mleczarskie rozwija się w błyskawicznym tempie. W styczniu pod marką Piątnica Roślinna pojawiły się 2 warianty smakowe napojów roślinnych: owsiane i sojowe. Ponadto koktajle z białkiem serwatkowym otrzymały prestiżowe wyróżnienie.

Innowacyjne koktajle z białkiem serwatkowym

Koktajle z białkiem serwatkowym OSM Piątnica otrzymały prestiżowe wyróżnienie – Europejską Nagrodę Innowacji Spółdzielczych w konkursie organizowanym przez Cogeca oraz hiszpański bank spółdzielczy Cajamar Caja Rural. OSM Piątnica w sposób innowacyjny wykorzystała serwatkę powstającą w procesie produkcji serków czy twarogu poprzez wyizolowanie jej najcenniejszego składnika – białka serwatkowego, które zostało wykorzystane w Koktajlach z białkiem serwatkowym. Jest to jedyny tego rodzaju produkt na europejskim rynku.

Koktajle z białkiem serwatkowym Piątnicy to nowa kategoria produktów, w których składzie występuje świeże, nieprzetworzone białko serwatkowe. Koktajle dostępne są w 3 wariantach smakowych: Malina, granat i żeń-szeń, Mango, marakuja i owies oraz Banan, agrest i błonnik, a każda butelka zawiera aż 28 gramów pełnowartościowego białka. Koktajle łączą w sobie cenne właściwości odżywcze, doskonałe walory smakowe oraz wyróżniają się naturalnym, prostym składem.

OSM Piątnica wprowadziła napoje roślinne

W styczniu OSM Piątnica rozszerzyła ofertę produktową o zupełną nowość. Pod marką Piątnica Roślinna pojawiły się 2 warianty smakowe napojów roślinnych: owsiane i sojowe. Nowe napoje roślinne z Piątnicy cechuje prosty skład. Dzięki wykorzystaniu naturalnych składników wyróżniają się delikatnie słodkim smakiem (bez dodatku cukru) oraz idealną konsystencją zbliżoną do mleka krowiego.

OSM Piątnica w ostatnim czasie zmieniła również opakowania i zagęściła konsystencję jogurtów naturalnych. Jogurt jest teraz dostępny w kubeczku o pojemności 180 g. Niezmienny pozostaje natomiast wyjątkowo delikatny smak produktu oraz czysty skład. Jogurty naturalne z Piątnicy zawierają wyłącznie mleko i żywe kultury bakterii oraz wyróżniają się kremową konsystencją.

(29.06.2022 za swiatrolnika.info)