Masło uwielbiane przez Polaków ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność

Na tegorocznych targach POLAGRA w Poznaniu, 26 września 2022 r. odbyło się uroczyste i oficjalne wręczenie znaku Poznaj Dobrą Żywność dla masła ekstra Łaciate, którego producentem jest lider branży mleczarskiej SM Mlekpol. Program ten, którego efektem jest nadanie znaku wysokiej jakości produktom spożywczym, prowadzony jest z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Znak Poznaj Dobrą Żywność (PDŻ) przyznawany jest wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. Oznaczenie produktu tym znakiem to gwarancja wysokiej i stabilnej jakości, a także pomoc dla konsumentów w wyborze odpowiedniego dla nich produktu.

Polska jest krajem, w którym istnieje silnie zakorzeniona tradycja spożycia masła. Obecnie świadomość konsumentów, poparta wiedzą i badaniami środowisk naukowych i ekspertów żywieniowych, powoduje, że klienci często sięgają po masło. Stawiają jednak na sprawdzone produkty i mają duże zaufanie do znanych, rodzimych marek. Dlatego tak chętnie wybierają masło Łaciate ekstra 200 g. Jest ono podstawowym produktem w zakupowym koszyku wielu Polaków i dobrze wpisuje się także w trend związany z poszukiwaniem wyrobów naturalnych jak najmniej przetworzonych i o jak najprostszym składzie. W maśle znajdziemy zdrowe tłuszcze, które są niezbędnymi składniki w zbilansowanej diecie. Często jest ono wykorzystywane do przygotowania kanapek, potraw na ciepło czy domowych wypieków. Dostarcza cennych składników odżywczych, witamin i energii, niezbędnych do codziennej aktywności. SM Mlekpol wytwarza masło Łaciate z polskiego mleka o najwyższej jakości, według wieloletnich sprawdzonych receptur.

(Informacja SM MLEKPOL)