Bolt Market wydłuża godziny otwarcia. Konsumenci chcą móc robić zakupy także w niedziele i święta

Od połowy marca zakupy w Bolt Market można zamawiać w nowych godzinach tj. od 8.00 do 24.00, także w niedzielę i święta. Jak pokazują dane Bolt Market, Polacy chętnie korzystają z opcji zakupów z szybką dostawą, zwłaszcza gdy sklepy stacjonarne są niedostępne. Pokazują to dane z ostatnich świąt, kiedy to Warszawiacy chętnie korzystali z możliwości dokonania zakupów na ostatnią chwilę przed Wigilią. Teraz firma zapowiada dostępność zakupów z dostawą także w Wielkanoc.

Sieć sklepów q-commerce Bolt Market wydłuża swoje godziny pracy. Od połowy marca zakupy z dostawą można będzie zamówić od godz. 8.00 rano. Jest to odpowiedź na coraz bardziej oczywistą potrzebę użytkowników na możliwość zakupów z dostawą o różnych porach dnia. Wcześniejsze otwarcie sklepu to także rezultat rozwijającej się oferty produktów w Bolt Market, gdzie teraz od rana dostępne jest świeże pieczywo.

Szeroka dostępność zakupów z dostawą okazała się też doskonałą odpowiedzią na potrzeby konsumentów w czasie ostatnich świąt, kiedy to sklepy Bolt Market zostały otwarte we wszystkie świąteczne dni. W tym czasie Bolt Market podwoił wolumen sprzedaży.

– Zachowania zakupowe naszych klientów pokazują, że na rynku jest duże zapotrzebowanie na usługę zakupów z szybką dostawą. W czasie ostatnich świąt i w Nowy Rok nasi klienci wręcz czekali na otwarcie, ponieważ zamówienia przychodziły od pierwszej minuty działania sklepu, aż do ostatniej chwili przed zamknięciem. Planujemy zatem otwarcie naszych sklepów w czasie Wielkanocy. Jednocześnie wychodzimy naprzeciw codziennym oczekiwaniom klientów i wydłużamy zwyczajowe godziny pracy Bolt Market tak, aby nasi użytkownicy mogli kupić świeże pieczywo na śniadanie i jeszcze zdążyć do pracy. W ten sposób stajemy się niepodważalnym partnerem w codziennym życiu zabieganych mieszkańców miasta – mówi Agnieszka Cymbała, Country Manager Bolt Market w Polsce.

Czego zabrakło użytkownikom Bolt Market w wolne dni świąt?

Użytkownicy Bolt Market mogli zrobić zakupy z dostawą w wolne, świąteczne dni. Wśród produktów kupowanych na ostatnią chwilę przed Wigilią, znalazły się barszcz w kartonie, mrożonki i wędliny. Natomiast w czasie świąt, q-commerce był ratunkiem gdy zabrakło mniej świątecznych potraw, ponieważ najczęściej kupowane były banany, mandarynki, pomidory malinowe i jajka. Z kolei w Nowy Rok najchętniej kupowanymi produktami były napoje i przekąski.

Bolt Market dowiezie zakupy w Wielkanoc

Mając na uwadze sukces świąt Bożego Narodzenia, Bolt Market udostępni także możliwość zamówienia zakupów z dostawą w czasie zbliżających się świąt Wielkanocnych. Użytkownicy Bolt Market będą mogli zamówić zakupy w następujących godzinach:

  • Wielka Sobota 8.00-22.00
  • Niedziela Wielkanocna 12.00– 24.00
  • Poniedziałek Wielkanocny 9.00– 24.00b

Pierwszy rok Bolt Market w Polsce

Bolt Market działa na polskim rynku od grudnia 2021 roku. W tym czasie sieć dark storów znacząco poszerzyła swoje portfolio rozbudowując przede wszystkim kategorie artykułów świeżych, które stanowią obecnie ponad połowę sprzedaży. Dzięki wychodzeniu naprzeciw codziennym potrzebom klienta średni koszyk zwiększył swoją wartość aż o 125%. Bolt Market planuje stać się miejscem codziennych zakupów i dlatego marka nieustannie rozwija swoje portfolio, dodając nowe typy i kategorie produktów. Klienci robiący zakupy w Bolt Market mogą dziś już wybierać z asortymentu prawie 4 tys. produktów, z czego aż 100 artykułów jest z kategorii owoce i warzywa, włączając w to egzotyczne owoce lub obrane i gotowe do spożycia warzywa.

Sklepy Bolt Market dostępne są aktualnie dla użytkowników w Warszawie. Zakupy można zamówić szybko i wygodnie w aplikacji Bolt Food.

(Informacja Bolt Market)