20. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej ponownie w sercu Województwa Podlaskiego – w Białymstoku!

Województwo Podlaskie jest stolicą polskiego mleczarstwa, a przy tym przepięknym regionem bogatym w tradycję i wielokulturowość. Mamy tu zlokalizowane największe firmy sektora mleczarskiego, a jednocześnie małe rodzinne gospodarstwa mleczne.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej po raz trzeci odbędzie się w Białymstoku, w stolicy Województwa Podlaskiego w dniach 20-21 września 2023 r. Województwo Podlaskie jest naznaczone kulturowością, pełnym dziewiczych miejsc oraz krajobrazów. Magiczne Podlasie, jego niepowtarzalny klimat i możliwość obcowania z przyrodą to doskonałe miejsce na rozmowy o mleczarstwie. Dlatego jest nam niezmiernie miło, iż Województwo Podlaskie podjęło decyzję o zaangażowaniu w organizację Forum jako Partner Strategiczny. Czujemy się wyróżnieni faktem, że przy okazji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wydarzenia, będziemy mieli szansę na zaprezentowanie niezwykłego klimatu i atutów naszego regionu uczestnikom z całego świata. Wierzymy, że województwo podlaskie wywrze na nich niezapomniane wrażenie, co przyczyni się do jego promocji, a także zachęci do odwiedzania go w przyszłości. Z pewnością umocni to postrzeganie województwa podlaskiego jako atrakcyjnego zarówno gospodarczo, jak i niezastąpionego miejsca do odpoczynku.

Łącząc niezwykle silny walor merytoryczny Forum z możliwością pokazania tego, co najpiękniejsze w naszym województwie, jesteśmy przekonani, że Konferencja będzie jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu naszego regionu. To także doskonała okazja do pokazania wszystkich atutów magicznego Podlasia, począwszy od zabytków, gospodarki, przyrody, wielokulturowości, kuchni oraz niezwykłej otwartości lokalnej społeczności. Należy też wspomnieć o tym, iż przepiękny gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej po raz kolejny będzie miejscem uroczystej Gali, podczas której zostaną nagrodzone najlepsze spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka.

Forum to największe wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, które od 20 lat niezmiernie cieszy się wielkim uznaniem przedstawicieli sektora branży oraz organizacji rządowych z całego świata. Spotkania z najważniejszymi urzędnikami oraz największymi graczami w ramach Konferencji, to miejsce do wymiany informacji i wyznaczania kierunków rozwoju europejskiego sektora mleczarskiego. Tematyka tegorocznego Forum będzie oscylowała wokół kryzysu w branży mleczarskiej, zrównoważoności oraz kierunków zmian w sektorze mleczarskim związanych z Europejskim Zielonym Ładem oraz zmian w obszarze oczekiwań klienta. Podczas dyskusji poruszać będziemy najważniejsze tematy z zakresu utrzymania produkcji mleka w Polsce i Europie.

Więcej informacji o Forum dostępnych na stronie www.forum-mleczarskie.org

(Informacja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej)