"Supermoc wzrost" - start konkursu dla placówek edukacyjnych

Wystartował pierwszy tegoroczny, ogólnopolski konkurs edukacyjny dla szkół i placówek edukacyjnych biorących udział w projekcie „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka.

Uczniowie szkół biorących udział w akcji wraz z nauczycielami mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Prace konkursowe zgłaszać można do 31 marca 2023 roku.

Zasady konkursu

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie prac plastycznych o Kocie Mleczysławie i Mlecznej Kicie, w formie obrazka, dowolną techniką (np. rysunki, malowanki, wyklejanki). Tematem przewodnim jest “Kot Mleczysław pokazuje Mlecznej Kicie ile urósł przez ostatni rok”. Praca plastyczna musi dotyczyć białka, które zawarte jest w mleku oraz produktach mlecznych i pozytywnie wpływa na proces wzrostu u dzieci.

Każda klasa wyłania jedno dzieło i przesyła tylko jedną pracę konkursową w ramach swojego zgłoszenia. Pojedyncza placówka może wysłać więcej niż jedno zgłoszenie, np. po jednej pracy z każdej klasy biorącej udział w programie. Organizatorzy zachęcają do zaangażowania w konkurs całej klasy, aby projekt niósł ze sobą jak najwięcej walorów edukacyjnych.

Nagrodami w konkursie są maskotki krówki, pudełka śniadaniowe oraz puzzle. Każda klasa może przesłać tylko jedno zgłoszenie, a wszystkie informacje techniczne na temat formatów przesłanych prac znajdują się w regulaminie konkursu na stronie organizatora. Placówki, które nie zgłosiły się jeszcze do akcji, wciąż mogą przystąpić do programu, wypełniając formularz na stronie www.kochammleko.pl.

(Informacja Polskiej Izby Mleka)