Targi Anuga 2023: Na targach w Niemczech Mlekpol promuje zrównoważony rozwój

12.10.2023

Przedstawiciele SM Mlekpol uczestniczyli w międzynarodowych targach spożywczych Anuga, które trwały od 7 do 11 października w Kolonii w Niemczech. W tym roku tematem przewodnim targów był zrównoważony rozwój.

Tegoroczna edycja targów skupiała przedstawicieli ponad 7 tysięcy firm i marek z różnych krajów. Anuga to nie tylko największe na świecie targi żywności i napojów, ale także przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń w dynamicznie ewoluującym przemyśle spożywczym.

Według przedstawicieli Mlekpolu, przemysł spożywczy przechodzi obecnie istotne zmiany, kierując się dążeniem do zrównoważonego systemu żywnościowego. Anuga, jako wiodące międzynarodowe wydarzenie branżowe, nie tylko odzwierciedla te przemiany, ale także edukuje firmy, koncentrując ich uwagę na przyszłości sektora spożywczego.

– W tym roku tematem przewodnim targów Anuga jest zrównoważony rozwój, co pokrywa się z celami i dążeniami Mlekpolu oraz z wartościami, jakie firma propaguje. Produkty Spółdzielni cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tym wydarzeniu pozwoli nam nawiązać wiele kontaktów i pozyskać nowych partnerów biznesowych – podkreśla Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Zarządu SM Mlekpol.

Podczas targów Mlekpol zaprezentował swoje sztandarowe produkty. Wśród nich znalazły się wyroby pod markami, takimi jak: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska, Mlekpol czy Happy Barn i Milcasa.

- Anuga to dla Mlekpolu także doskonała okazja, by zgłębić wiele aspektów produkcji żywności, w tym najświeższe innowacje, a także podzielić się swoim bogatym doświadczeniem z szerokim gronem profesjonalistów z branży spożywczej – informują przedstawiciele mleczarni.

(12.10.2023 za farmer.pl)