ZPPM organizuje bezpłatne szkolenie dotyczące odpadów opakowaniowych dla branży mleczarskiej

17.10.2023

Temat opakowań i związanych z nimi wymogów jest aktualnie szczególnie istotny dla naszej branży – mówi Marcin Hydzik, Prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. Dlatego ZPPM organizuje bezpłatne szkolenie dotyczące odpadów opakowaniowych dla branży mleczarskiej.

Zielony Ład niesie nowe wymogi opakowaniowe

Nowe wymogi, które wprowadza szeroko rozumiany Zielony Ład, ale także kwestie objęte ustawodawstwem krajowym i unijnym, związane z systemem kaucyjnym, wdrożeniem dyrektywy Single Use Plastics i Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta, dotkną każdego przetwórcę mleka w Polsce. Przyjęcie przepisów w zakresie gospodarki opakowaniami (zarówno na poziomie UE i krajowym) oznacza duże zmiany w rolnictwie, produkcji i konsumpcji żywności - mówi Marcin Hydzik

Producenci i przetwórcy mleka, którzy przygotują się na te zmiany i odpowiednio wcześnie wdrożą określone działania, zapewnią sobie przewagę konkurencyjną.

Dlatego właśnie ZPPM zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. “Wymogi w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych dla branży mleczarskiej “, które odbędzie się w dniu 25 października 2023r. w Warszawie. Szkolenie jest dofinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka, a link do rejestracji jest dostępny na stronie internetowej Związku.

(17.10.2023 za Roman Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl)