Nagrody Złotej Innowacji dla produktów Mlekpolu

Konkurs Złote Innowacje FMCG & Retail ma na celu uhonorowanie produktów i usług, które w ostatnim roku uatrakcyjniły rynek spożywczy oraz poprzez innowacyjność bezpośrednio wpływały na zachowania konsumentów. W edycji 2023 wyroby SM Mlekpol trzykrotnie znalazły się na podium plebiscytu.

Głosami konsumentów pierwsze miejsce i Nagrodę Złotej Innowacji w grupie „Smak” zdobyła nowość w ofercie Mlekpolu – Ayran, czyli tradycyjny turecki napój jogurtowy, charakteryzujący się orzeźwiającymi właściwościami. Pierwsze miejsce i Nagrodę Złotej Innowacji przyznano także serowi Mozzarella w plastrach 150 g w grupie „Przyjemne gotowanie”. Mleko Łaciate UHT 500 ml otrzymało natomiast Wyróżnienie Złotej Innowacji oraz zajęło drugie miejsce w grupie „Opakowanie”. Głosujący docenili innowacyjność kartonu o mniejszej niż tradycyjnie pojemności, z przytwierdzoną zakrętką, który w całości można poddać recyklingowi.

– Jako producent wysokiej jakości wyrobów mlecznych stawiamy sobie za cel wprowadzanie na rynek propozycji, które spełniają wciąż zmieniające się oczekiwania konsumentów. Cieszymy się, że nasze tegoroczne innowacje produktowe spotkały się z tak entuzjastycznym przyjęciem ze strony handlowców i kupujących. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy – komentuje Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Zarządu SM Mlekpol.

Konkurs Złote Innowacje FMCG&Retail organizowany jest od 2019 roku przez wydawcę magazynu „Hurt & Detal”. Każdy zgłoszony produkt podlega ocenie między innymi pod kątem innowacyjności, jakości czy funkcjonalności. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję odbyła się 25 października w Teatrze Kamienica w Warszawie.

(Informacja SM MLEKPOL)