Premiera Flint Group Evolution wprowadza na rynek światowy powłoki przyjazne recyklingowi

Po udanej premierze w Europie podczas Labelexpo w Brukseli, wielokrotnie nagradzane produkty Evolution firmy Flint Group są teraz dostępne dla drukarni wąskowstęgowych na całym świecie. Najnowsza innowacja obejmuje technologie zgodne z materiałami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością (FCM), które zwiększają możliwość recyklingu rękawów termokurczliwych i etykiet.

Produkty Evolution, nazwane trafnie, ponieważ umożliwiają ponowne wykorzystanie opakowań w stale zmieniających się formach, mają na celu zwiększenie wydajności materiału odzyskiwanego w procesie recyklingu, umożliwiając recykling materiału etykietowego w tym samym czasie, co butelki PET, bez ryzyka zanieczyszczenia . Dzięki produktom Evolution można ponownie przetworzyć produkty, które wcześniej nie nadawały się do recyklingu, co potencjalnie zwiększa uzysk odzyskanych materiałów nawet o 10%.

Evolution Deinking Primer nakładany jest na podłoże przed nałożeniem farby i zapewnia silną przyczepność atramentu przez cały okres użytkowania etykiety. Podkład umożliwia następnie uwolnienie atramentu (odbarwienie) do recyklingowego roztworu żrącego, a podłoże zostaje rozbite na płatki. Dzięki temu ponad 99% materiału można poddać recyklingowi i stworzyć coś nowego.

Natomiast Evolution Varnish zapewnia, że atramenty pozostaną na etykiecie podczas mycia żrącego stosowanego w procesie recyklingu. Nałożenie lakieru pozwala uniknąć zanieczyszczenia roztworu myjącego, nie wpływając jednocześnie na zdolność pływania etykiety, dzięki czemu uzyskana jakość odzyskanego materiału ulega znacznej poprawie. Zabezpieczony atrament można następnie zebrać za pomocą pływającej etykiety i skierować do alternatywnego strumienia odpadów.

Gama produktów Evolution, wprowadzona wcześniej na rynek w Ameryce Północnej, została doceniona przez Stowarzyszenie Recyklerów Tworzyw Sztucznych (APR) za zgodność z krytycznymi wytycznymi dotyczącymi opakowań PET, a niedawno zdobyła nagrodę w kategorii Zrównoważony rozwój środowiska podczas gali Global Label Awards 2022 na Labelexpo Americas.

Europejskie wersje tych produktów są w pełni zgodne z FCM, a podkład Deinking Primer znalazł się na krótkiej liście w kategorii przedkomercyjnej w konkursie Packaging Europe Sustainability Awards 2023.

Pierre Dogliani, menedżer ds. innowacji w zakresie badań i rozwoju w firmie Flint Group, powiedział: „Labelexpo Europe zgromadziło drukarzy i przetwórców z całego świata, aby omówić kluczowe trendy w branży wąskowstęgowej. Istotną obserwacją było rosnące znaczenie recyklingu i obiegu zamkniętego w opakowaniach.

„Asortyment Flint Group Evolution umożliwia przedsiębiorstwom aktywne przyczynianie się do bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez wspieranie opakowań okrągłych w branży etykiet i opakowań elastycznych. Co więcej, europejskie wersje produktów Evolution są przeznaczone do stosowania z opakowaniami żywności bez utraty jakości etykiet, co stanowi prawdziwe rozwiązanie typu „plug and play”. Nie są wymagane żadne zmiany w istniejących systemach atramentów ani procesach utwardzania, co zapewnia płynne przejście dla nowych klientów.

„W związku z tym, że w dyskusjach na temat etykiet i opakowań nadal dominują zasady obiegu zamkniętego, podkłady i lakiery Evolution Deinking Primer i Varnish stanowią przełom techniczny w branży i będą miały kluczowe znaczenie dla drukarzy i przetwórców, którzy będą mogli lepiej wykorzystywać istniejące zasoby tworzyw sztucznych”.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Twoja firma może skorzystać z serii Evolution, odwiedź stronę www.flintgrp.com lub wyślij e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(Informacja Flint Group Evolution)