Wolne od GMO Certyfikat Jakości

Autorski program certyfikacji Europejskiego Centrum Jakości

Niezmiernie miło nam poinformować, że w ostatnich latach obserwujemy wzrost świadomości producentów żywności oraz konsumentów, co potwierdza ogromne zainteresowanie programem Wolne od GMO.

Temat żywności modyfikowanej genetycznie nadal wzbudza kontrowersje. Żywność GMO budzi niepokój o zdrowie i rozwój, szczególnie dzieci.

Jako rzetelna i doświadczona jednostka uważamy, że konsumenci mają prawo do wiedzy o kupowanym produkcie na każdym etapie jego wytwarzania.

Program Wolne OD GMO, opiera się na przeprowadzeniu weryfikacji produktów w całym procesie technologicznym pod kątem użycia składników modyfikowanych genetycznie. Poczynając od pasz dla krów, aż po pakowanie produktu.

Pozytywne przejście wszystkich procedur kontrolnych kończy się uzyskaniem Certyfikatu Jakości Wolne od GMO. Producent nabywa prawo do oznaczania swoich produktów jako wolnych od GMO.

Obecnie przepisy prawne zezwalają na zamieszczanie deklaracji na wszystkich opakowaniach zatwierdzonych produktów, w działaniach marketingowych i na stronach internetowych, że dany produkt jest wolny od GMO.

Po uzyskaniu Certyfikatu organizacje są poddawane corocznym audytom weryfikacyjnym w celu potwierdzenia zachowania zgodności. Certyfikacja w programie WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI nie zastępuje przepisów krajowych i międzynarodowych w tym zakresie.

Korzyści z posiadania Certyfikatu dla organizacji

  • Program WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI to obiektywny dowód, że produkowana przez Organizację żywność jest w 100% wolna od składników genetycznie modyfikowanych.
  • Umieszczony na produkcie znak WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI pozwoli klientom świadomie podejmować decyzje zakupowe, wybrać wiarygodny, sprawdzony produkt.
  • Firmy z certyfikatem WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI postrzegane są jako odpowiedzialne społecznie i godne zaufania – zarówno przez klientów, jak i kontrahentów oraz organizacje rządowe i pozarządowe.
  • Program certyfikacji WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI można wdrożyć w przedsiębiorstwie niezależnie od innych standardów, systemów jakości i połączyć go z nimi.
  • Dzięki rozpoznawalnemu na całym świecie certyfikatowi WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI, wzrasta wartość rynkowa przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do uczestnictwa w programie WOLNE OD GMO – CERTYFIKAT JAKOŚCI.

Pliki Do pobrania: Regulamin Wolne od GMO i Wniosek Wolne od GMO znajdują się na stronie http://centrumjakosci.pl/certyfikat-wolne-od-gmo.html