Orzeł Agrobiznesu

Nagroda Agencji Promocyjno-Wydawniczej EMS dla firmy z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia, firmy handlowej i banku wspierającego agrobiznes za sukces rynkowy.

Orzeł Agrobiznesu przyznawany jest od  grudnia 2001 roku  firmom  z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia (maszyny, urządzenia, usługi dla agrobiznesu, opakowania, dodatki do żywności, gospodarstwa rolne itp.) firmom handlowym, placówkom gastronomicznym oraz bankom działającym na rzecz agrobiznesu za sukces rynkowy. Pierwszym  laureatem  była Średzka Spółdzielnia Mleczarska „Jana”. W każdej edycji wręczamy maksimum 15 nagród  starannie wybranym firmom i bankóm, które wcześniej uzyskały nominację do naszej nagrody na podstawie rekomendacji m.in. samorządów lokalnych. Nie jest to więc nagroda masowa. Do tej pory w 49 edycjach wręczono 370 statuetek Orłów Agrobiznesu, 34 statuetki Orłów Agrobiznesu Grand Prix i 7 statuetek Orłów Agrobiznesu Super Grand Prix. Od grudnia 2013 wprowadziliśmy trzeci stopień nagrody – Orzeł Agrobiznesu Super Grand Prix za wybitne osiągnięcia rynkowe. Wręczyliśmy siedem nowych statuetek. Nowej nagrodzie towarzyszy Koryfeusz Orłów Agrobiznesu – nagroda dla szefów firm i banków – zdobywców Orła Agrobiznesu Super Grand Prix. Wszystkie statuetki Orłów są zaprojektowane i wykonywane przez Andrzeja Laskusa – współwłaściciela firmy „Laskus” z Karczewa koło Warszawy. Najnowsza statuetka Orzeł Agrobiznesu Super Grand Prix na czarnym postumencie jest wykonywana w szczególnie pracochłonnej technologii. Więcej informacji o Orle Agrobiznesu Super Grand Prix i Koryfeuszu Orłów Agrobiznesu na podstronie od tej samej nazwie

Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak.

Honorowy patron Orłów Agrobiznesu od grudnia 2011.

Wicemarszałek Sejmu RP Ewa Kierzkowska.

Honorowy patron nagrody Orzeł Agrobiznesu od września 2009 do września 2011

Wicemarszałek Sejmu RP, od września 2009 eurodeputowany Jarosław Kalinowski.

Od maja 2003 do września 2009 honorowy patron nagrody Orzeł Agrobiznesu. Wiceprzewodniczący Kapituły nagrody Orzeł Agrobiznesu.

Wicemarszałek Sejmu RP,obecnie poseł na Sejm RP Franciszek J. Stefaniuk.

Pierwszy honorowy patron nagrody Orzeł Agrobiznesu. Od 2005 roku przewodniczący Kapituły nagrody Orzeł Agrobiznesu.