Łagodna i cicha praca dzięki nowej, solidnej dwuśrubowej pompie Alfa Laval

Firma PePe – Autoryzowany Dystrybutor firmy Alfa Laval – posiada w swojej ofercie urządzenia Alfa Laval, niezbędne do higienicznych procesów przemysłu spożywczego, w tym mleczarskiego, takie jak pompy, zawory i główki sterujące, mieszadła oraz wymienniki ciepła. Zastosowane w procesie umożliwiają optymalizację kluczowych procesów, wzrost produktywności przy jednoczesnym obniżeniu strat produktu i zużycia mediów. Efekt: niższe koszty i większa swoboda w wykorzystywaniu możliwości, jakie oferuje rynek.

Od tego roku w ofercie firmy PePe znalazła się również nowa pompa dwuśrubowa Alfa Laval Twin Screw, która została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu większej elastyczności w prowadzeniu procesu przy wykorzystaniu sprawdzonej przez dziesięciolecia technologii. Dostosowana do pompowania produktów, jak i CIP-u – i posiada wiele funkcji, takich jak niskie pulsacje, doskonała zdolność do pompowania produktów z cząstkami stałymi oraz samozasysania, co oferuje wysoką elastyczność prowadzenia procesu, wysoką niezawodność działania oraz łatwy serwis. Wszystko to upraszcza działanie i redukuje koszty przy zwiększeniu wydajności i ograniczeniu ryzyka zanieczyszczenia produktu.

Wyższa elastyczność prowadzenia procesu

Nowa pompa dwuśrubowa Alfa Laval łączy możliwości technologii pomp wyporowych i odśrodkowych. Dzięki pracy „dwa w jednym” pompa z łatwością pompuje media procesowe o różnej lepkości, a także CIP. Upraszcza to orurowanie i sterowanie pompą, co zmniejsza koszty i minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia.

Doskonała zdolność samozasysania przy dużej wysokości podnoszenia i niskim współczynniku NPSHr zapewnia możliwość różnego wykorzystania instalacji i zwiększa odzysk produktu. Płynna i łagodna praca pompy dzięki niskim pulsacjom oraz możliwość pompowania mediów z cząstkami stałymi zmniejszają możliwość uszkodzenia produktu.

Wysoka niezawodność i łatwy serwis

Szybka i łatwa wymiana uszczelnienia w pompie, w miejscu instalacji jest możliwa dzięki uszczelnieniu w postaci wkładu, który jest montowany z przodu i samonastawny. Wydłuża to czas pracy i zmniejsza koszty. Dostępny zestaw serwisowy pozwala utrzymać urządzenia w optymalnym stanie technicznym i redukuje koszty operacyjne.

Solidna, wykonana ze stali kwasoodpornej przekładnia z kołami zębatymi, umieszczonymi między łożyskami zapewnia równomierne obciążenie zespołu wału, zmniejsza wibracje i hałas oraz zwiększa trwałość i niezawodność podzespołów. Konstrukcja komory olejowej zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła, co obniża temperaturę pracy przekładni i zwiększa trwałość.

Bezpieczeństwo pracy

Higieniczna konstrukcja ze stali kwasoodpornej z wyprofilowanymi uszczelkami i uszczelnieniem mechanicznym w pełni otoczonym produktem. Zaprojektowana w sposób zapewniający łatwe mycie w systemie CIP, z użyciem środków dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Pompa posiada certyfikaty EHEDG oraz 3-A.

Dzięki zoptymalizowanej budowie przekładni oraz znakomitym parametrom hydraulicznym, pompa dwuśrubowa Alfa Laval Twin Screw pracuje cicho, zmniejszając do minimum emisję hałasu. Ponadto, niższa jest też temperatura podczas pracy pompy, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy. Pompa w opcjonalnej wersji ATEX może być wykorzystywana w obszarach niebezpiecznych.

– Precyzyjnie skonstruowana pod kątem wydajności pompa dwuśrubowa Alfa Laval została określona jako rozwiązanie oferujące „delikatną obróbkę w trwałej obudowie – mówi John Walker, kierownik ds pomp. – Jej płynna i delikatna praca zapewnia wydajne pompowanie różnych mediów procesowych, zarówno agresywnych, wrażliwych na ścieranie, jak i o różnym poziomie lepkości, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla użytkowników wymagających pojedynczej pompy do wielu zadań.

Więcej informacji na temat pompy dwuśrubowej znajdziesz na:

www.alfalaval.pl/pompy-dwusrubowe (podłączyć do https://www.alfalaval.pl/pompy-dwusrubowe )

 

Chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z nami:

"PePe" Sp. z o.o. ul. Powstańców 9D 86-050 Solec Kujawski
tel. 52 387 3013 tel. 52 387 9067 tel. 52 387 9066 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.