SPX® FLOW zawarło umowę z duńską firmą Primodan, dotyczącą przejęcia działalności w zakresie linii do produkcji serów żółtych

SPX FLOW podpisał umowę na przeniesienie swojej działalności i technologii produkcji sera żółtego z firmą Primodan. Technologia ta obejmuje wytwarzanie ziarna serowarskiego, prasowanie oraz systemy solenia i stanowi wiodące rozwiązanie w produkcji serów.

Primodan jest duńską firmą, która projektuje, produkuje oraz dostarcza linie i urządzenia dla przemysłu mleczarskiego i przetwórstwa spożywczego. Specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu instalacji do produkcji serów białych, jak również urządzeń do napełniania i pakowania w kubki na rynki całego świata. Przejęcie technologii produkcji żółtego sera od SPX FLOW stwarza nowe możliwości i rozszerza dotychczasową działalność w zakresie oferowania linii serowarskich.

Jan Olsen (Food & Beverage Director, Business Transformation in Europe, Middle East and Africa at SPX FLOW) powiedział: „Umowa przenosi niektóre doskonałe technologie do firmy Primodan, która sama jest już liderem w produkcji sera. Nowe linie do produkcji sera żółtego nie są już częścią naszej strategii rozwoju, a sprzedaż tej części naszej działalności ma sens zarówno dla obu firm, jak i dla naszych klientów”.

Do specyficznych urządzeń wchodzących w skład sprzedaży należy kocioł CurdMaster, służący do uzyskiwania ziarna serowarskiego z mleka, system wstępnego prasowania OPD, służący do prasowania i wstępnego formowania bloków sera w wannie oraz system SaniPress, służący do końcowego prasowania i obróbki serów twardych i półtwardych. Stwierdzono, że urządzenia te zapewniają doskonałą wydajność i efektywność przy produkcji wielu rodzajów serów.

Simon Servé Jensen (CEO at Primodan) powiedział: „Zakup technologii produkcji żółtego sera z SPX FLOW jest dla nas wspaniałą szansą, która dobrze wpisuje się w nasze obecne portfolio technologiczne. Współpracujemy z firmą SPX FLOW od dawna Simon Servé Jensen (CEO at Primodan) powiedział: „Zakup technologii produkcji żółtego sera z SPX FLOW jest dla nas wspaniałą szansą, która dobrze wpisuje się w nasze obecne portfolio technologiczne. Współpracujemy z firmą SPX FLOW od dawna i cieszymy się, że będzie to kontynuowane również w przyszłości, z korzyścią dla wszystkich naszych klientów”.

Jan Olsen podsumował: „Nasz związek z firmą Primodan był długi i owocny. Ta sprzedaż nie oznacza końca partnerstwa, a jedynie nowy okres współpracy. To dobry krok dla wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza dla naszych klientów z sektora produkcji serów żółtych, którzy jak wiemy, pozostaną w dobrych rękach, wraz z dalszym rozwojem firmy Primodan”.

Primodan A/S

Skimmedevej 10

4390 Vipperoed – Denmark

www.primodan.dk