
Twaróg
Co to jest TWARÓG i jak powstaje opowiada Tomasz Ziółkowski z firmy CSK Food Enrichment Poland
Co to jest TWARÓG i jak powstaje opowiada Tomasz Ziółkowski z firmy CSK Food Enrichment Poland
O jogurcie, jego historii, właściwościach i produkcji mówi dr Tomasz Ziółkowski z firmy CSK FOOD ENRICHMENT.
Czym się od siebie różnią: jogurt, kefir i zsiadłe mleko wyjaśnia dr inż. Maria Baranowska z Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Whey over the years has become a valuable raw material for the food industry. Its individual ingredients, such as whey proteins, vitamins and minerals, have a positive impact on the health of the consumer. In addition, whey proteins serve a number of technological functions: they improve the texture and appearance of the finished product, stabilize foams, etc. On the Polish and foreign markets you can find many whey-based products.
Piotr Zgórzyński z CSK Food Enrichment Poland wziął udział w Konferencji Lekarzy Alergologów w Łodzi. Mówiono na niej między innymi o mleku i produktach mlecznych oraz ich wpływie na organizm człowieka.
Co to jest ślad węglowy i ekologiczny wskaźnik w produkcji żywności oraz dlaczego są ważne wyjaśnia dr inż. Katarzyna Tkacz z Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Podczas IV Forum Technologii Serowarskich, które odbyło się w Licheniu w 2015, prof. Grażyna Cichosz z Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie mówiła o serach dojrzewających w profilaktyce miażdżycy i nowotworów.
Referat okolicznościowy „Ślady mleczarstwa w Wydziale Nauki o Żywności” wygłoszony przez prof. dr hab. inż. Janusza Budnego. 11 września 2015 r. podczas obchodów 70-lecie Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, wieloletni pracownik naukowy i kierownik Zakładu Upowszechniania Wiedzy o Żywności i Żywieniu w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, mówi o diecie w chorobie Hashimoto.
Jak powstaje mleko w proszku mówi prof. Stefan Ziajka z Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Główny Lekarz Weterynarii zatwierdził poradnik „Zasady procesu produkcyjnego i higieny w zatwierdzonej urzędowo serowarni farmerskiej i rzemieślniczej.” Poradnik powstał z inicjatywy Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. http://podlaskie.ksow.pl/news/entry/12271-podrecznik-serowarski-zatwierdzony.html
Schur DairyPack to dedykowane branży serowarskiej opakowania, które pozwalają przedłużyć świeżość produktów spożywczych. Stosowane są zarówno w opakowaniach detalicznych, jak i do serów plastrowanych oraz do serów nisko, średnio i wysoko gazujących w postaci bloku.
Pracownia badań mikrobiologicznych zajmuje się analizami mikrobiologicznymi flory patogennej i mikroflory technologicznej. Badane są też próbki środowiskowe, wymazy ze środowiska produkcji, głównie z zakładów przemysłu mleczarskiego.
Instytut Innowacji Przemysłu Mleczarskiego w Mrągowie powstał 7 lat temu. Instytut zajmuje się analizą istniejących produktów mleczarskich znajdujących się na rynku i surowców stosowanych do ich wyrobów oraz pracami badawczymi nad rozwojem nowych produktów i doskonaleniem produktów istniejących.
Od dawna wiadomo, że w diecie człowieka nie ma lepszego źródła wapnia niż mleko i produkty mleczarskie, a zwłaszcza sery dojrzewające. Mimo to popularyzowane są teorie, że wapń jest niezbędny wyłącznie w diecie dzieci, a mleko obecne w diecie dorosłych „wypłukuje wapń z kości”. Opublikowane w ostatnim czasie opracowania epidemiologiczne dowodzą, że proporcjonalnie do konsumpcji mleka wzrasta ryzyko zwapnienia tętnic, zawału serca, raka prostaty. W badaniach tych nie uwzględniono czynników ograniczających biodostępność wapnia z diety, dlatego warto zastanowić się nad przyczyną uzyskiwanych wyników, a także wiarygodnością podobnych opracowań.