XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich

Podczas XV Forum Spółdzielni Mleczarskich, które odbyło się w dniach 18-20 października 2017 w Hotelu Narvil w Serocku, rozstrzygnięty został XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich. Ranking organizowany jest przez Polską Izbę Mleka.

Nagrody laureatom wręczali: Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi i Agnieszka Maliszewska – dyrektor Polskiej Izby Mleka.

W kategorii specjalnej – Lider Ekspansji – do tej kategorii swoje zgłoszenia nadesłało 9 spółdzielni i firm prywatnych. Partnerem jest Crédit Agricole Bank Polska. Liderem Ekspansji została firma Kaskat Sp. z o.o.

Nagrodę w kategorii dodatkowej Innowacyjne Formy Promocji w 2016 roku odebrała prezes Agata Kasperkiewicz z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku.

Po raz pierwszy członkowie Kapituły postanowili przyznać wyróżnienie w kategorii Menedżer Roku 2016 w Branży Mleczarskiej. Wyróżnienie otrzymał Zbigniew Kalinowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

W tegorocznej edycji rankingu przyznano dwa trzecie miejsca. Zajęli je:

  • Zbigniew Kalinowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy
  • Grzegorz Gańko, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu.

Drugie miejsce w Rankingu otrzymała Spółdzielnie Mleczarska MLEKPOL, a nagrodę w imieniu prezesa Edmunda Borawskiego odebrał prof. Andrzej Babuchowski, prezes Instytutu Innowacji Przemysłu Mleczarskiego.

Pierwsze miejsce zajęła Grupa MLEKOVITA, a nagrodę odebrał prezes Dariusz Sapiński.

W imieniu wszystkich laureatów głos zabrał prezes Dariusz Sapiński.

– Na wstępie chciałbym pogratulować organizatorom doskonałej promocji polskiego mleczarstwa i podziękować za otrzymane nagrody. Te nagrody są nie tylko satysfakcją i zadowoleniem dla tysięcy producentów mleka, pracowników, ale także konsumentów naszych wyrobów. Dlatego chciałbym podzielić się tymi sukcesami z tymi, którzy na co dzień nam pomagają – powiedział prezes Dariusz Sapiński.

Celem Rankingu jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych.

Ranking, oprócz prestiżu, daje też możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat firmy o opinie ekspertów. Przeprowadzają oni analizy pod różnymi kątami, pokazują na co zwracać uwagę, co należy poprawić i w którym kierunku iść, żeby się rozwijać.

Nadzór nad przebiegiem Rankingu miała specjalna kapituła. Składała się ona z niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka. W tym roku dołączyli do niej przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Banku Crédit Agricole, Polskiej Izby Mleka i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.