Finał 52 edycji Konkursu „Orzeł Agrobiznesu”

9 września 2015 w Pałacu Staszica w Warszawie odbył się finał 52 edycji Konkursu „Orzeł Agrobiznesu”. Jest to nagroda promocyjna dla wszystkich firm z brany rolno-spożywczej i jej otoczenia oraz firm handlowych i banków działających na rzecz agrobiznesu.

Otrzymują ją firmy posiadające udokumentowany sukces rynkowy potwierdzony wynikami, zleconych przez organizatora konkursu, ankietowych badań konsumenckich prowadzonych w wybranych miastach. Nominacje przyznawane są na podstawie rekomendacji przedstawianych przez przedstawicieli samorządów lokalnych, inne instytucje, osoby godne zaufania i laureatów nagrody „Orzeł Agrobiznesu” z wcześniejszych edycji. Przewodniczącym Kapituły Nagrody „Orzeł Agrobiznesu” jest poseł na Sejm RP Franciszek J. Stefaniuk, a Honorowym Patronem – wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak. Po raz pierwszy nagroda została przyznana w grudniu 2001 r., a pierwszym laureatem była Średzka Spółdzielnia Mleczarska „Jana”.

Uroczystość rozpoczął recital Joanny Rawik

W 52 edycji Konkursu na najlepszy bank lub firmę „Orła Agrobiznesu” pierwsze miejsce zajęła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy obok „Społem” PSS w Lidzbarku Warmińskim i Banku Spółdzielczego w Białobrzegach.

Nominację do Nagrody „Orzeł Agrobiznesu” otrzymała m.in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku.

Natomiast Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w Szczercowie otrzymała przedłużenie licencji na 2 lata.

Nagrody wręczali Joanna Rawik i poseł Franciszek J. Stefaniuk.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.