Polagra Food 2018

W dniach 8-10 maja 2018 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Polagra Food. Po raz pierwszy Targi odbyły się wiosną, a udział w nich wzięło 3221 przedstawicieli branży spożywczej.

Podczas tegorocznych Targów na pierwszym planie były rozmowy biznesowe, a tłem do tych spotkań była żywność – wysokiej jakości, innowacyjna, przygotowana z myślą o oczekiwaniach konsumentów.

– Nasze aspiracje są większe. Jestem przekonana, że pierwszą edycją targów Polagra Food w nowym wiosennym terminie udało się nam pokazać, że naszym priorytetem jest zorganizowanie wydarzenia stricte biznesowego, które odwiedzają dystrybutorzy żywności z Polski i zza granicy. Mam nadzieję, że to sprawi, iż w przyszłym roku do grona wystawców dołączy jeszcze więcej firm – powiedziała Edyta Bonin, dyrektor projektu.

Podczas otwarcia Targów wręczono też Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich i Acanthus Aureus. Złoty Medal Targów Polagra Food 2018 otrzymały następujące produkty mleczarskie:

 • Masło ze Strzałkowa, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie,
 • Mleko w proszku pełne Instant 500 g, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole,
 • Śmietana homogenizowana 18% 250 g, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole,
 • HERKULES Koncentrat białek serwatkowych WPC 80 700 g, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem,
 • Mega HERKULES bez laktozy, mleko w proszku odtłuszczone 500 g, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem,
 • Polski Jogurt naturalny BEZ LAKTOZY, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem,
 • Polska śmietana bez laktozy 18% tłuszczu, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem Zakład w Kościanie,
 • Ser pleśniowy la Polle Bleu 150 g, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem Oddział Produkcyjny KURPIE w Baranowie,
 • Ser pleśniowy la Polle Brie Classic bez GMO 125 g, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem Oddział Produkcyjny KURPIE w Baranowie,
 • Ser Polski z dziurami, plastry 150 g, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem Zakład w Kościanie,
 • WYPASIONE Mleko spożywcze pasteryzowane 2% tłuszczu, 1 l butelka z rączką, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem.

Nagroda Acanthus Aureus za stoisko przypadła Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA.

Podczas Targów odbywały się też szkolenia i prelekcje, dedykowane zarówno producentom żywności, jak i jej dystrybutorom. Zagadnienia dotyczyły m.in. optymalizacji sprzedaży i standardów obsługi klienta, wymogów związanych ze znakowaniem produktów, praktyk zakupowych współczesnych nabywców czy budowania silnych marek własnych.

Tegoroczna edycja targów Polagra Food, to odpowiedź na wyzwania, jakie stawia przed branżą rolno-spożywczą współczesność. Nowa formuła targów ma sprzyjać rozwojowi sprzedaży polskich produktów zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Wydarzenie było okazją do rozmów z ekspertami branżowymi, którzy poruszyli szereg tematów dedykowanych zarówno producentom żywności, jak i jej dystrybutorom.

Kreowanie marki to niełatwe zadanie. Jednak polskie produkty to gwarancja wyśmienitego smaku i wysokiej jakości. Tymi cechami zdobywamy konsumentów na całym świecie. Wsparciem działań producentów są liczne inicjatywy podejmowane przez resort rolnictwa.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.