Wielka wyżerka z okazji 79-ych urodzin SMU Strzałkowo

8 lipca, w Kompleksie rekreacyjno-sportowym w Słupcy odbył się piknik rodzinny zorganizowany z okazji 79-ych urodzin SMU Strzałkowo. Piknik odbył się pod hasłem „Wielka wyżerka”, a dla gości gotował Ambasador Marki SMU Strzałkowo – Mateusz Gessler. Honorowy patronat nad imprezą objął wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Była strefa aktywności fizycznej i darmowe treningi z Perfect Body Fitness i trenerem zdrowia Rafałem Frydrychowiczem, była strefa dziecięca z różnymi atrakcjami dla najmłodszych, była strefa kulinarna czyli Strefa Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski i okazja do kupna tradycyjnych produktów z regionu wielkopolskiego.

Atrakcją dnia byłą Wielka Wyżerka z Mateuszem Gesslerem. Mateusz Gessler, przy pomocy uczestników pikniku, przygotowywał różne potrawy używając produktów z SMU Strzałkowo. Były też konkursy z nagrodami dla publiczności, związane z produktami z mleczarni w Strzałkowie.

Impreza dofinansowana była ze środków unijnych: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych prze grupy producentów na rynku wewnętrznym” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.