XII Ranking Spółdzielni Mleczarskich

Podczas XVI Forum Spółdzielni Mleczarskich, które odbyło się w dniach 26-28 września 2018 w Hotelu Narvil w Serocku, rozstrzygnięty został XII Ranking Spółdzielni Mleczarskich. Ranking organizowany jest przez Polską Izbę Mleka.

Firmy zgłoszone do XII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich były poddawane ocenie na kilku płaszczyznach, m.in.: finansów, eksportu i promocji. W tym roku po raz kolejny wskazano nowe obszary, które podlegały ocenie, m.in.: szczególne formy promocji skierowane do dzieci i młodzieży oraz zastosowanie innowacyjnych działań promocyjnych. Wszystkie firmy, które przystąpiły do Rankingu otrzymały merytoryczny raport zawierający analizę kondycji i zestawienie wyników osiągniętych w poszczególnych kategoriach. Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała specjalnie powołana Kapituła Rankingu. W tym roku w skład Kapituły weszli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Banku Crédit Agricole Bank Polska, Polish Dairy, MilcamoConsult, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Polskiej Izby Mleka.

Po raz kolejny pierwsze miejsce w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zajęła Grupa Mlekovita. Na drugim miejscu znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu, na trzecim zaś Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Wyróżnienie w kategorii specjalnej lider ekspansji otrzymała Grupa Mlekovita. Wyróżnienie w kategorii dodatkowej pt. innowacyjne formy promocji 2017 roku otrzymała Spółdzielnia Mleczarska RYKI. Tytuł Menedżera roku branży mleczarskiej zdobył Grzegorz Gańko. Wyróżnienie za bardzo dynamiczny rozwój i pracę u podstaw organizacji trafiło do Spółdzielni Polskie Grupy Mleczne, wyróżnienie za efektywne działania marketingowe oraz doskonałe wyniki finansowe otrzymał Zakład Usług Handlowych ROBICO, zaś wyróżnieniem za odwagę w podejściu do biznesu odznaczono Poland Food Sp. z o.o.

W imieniu wszystkich laureatów głos zabrał prezes Dariusz Sapiński.

– Jestem dumny z tych nagród. Wiadomo, że sukces firmy to nie przypadek, to ciężka praca i wytrwałość prawie 5-tysięcznej armii pracowników w 20 zakładach i 32 punktach dystrybucyjnych oraz miłość i pasja rolników producentów mleka – powiedział prezes Dariusz Sapiński.

Celem Rankingu jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych.

Ranking, oprócz prestiżu, daje też możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat firmy o opinie ekspertów. Przeprowadzają oni analizy pod różnymi kątami, pokazują na co zwracać uwagę, co należy poprawić i w którym kierunku iść, żeby się rozwijać.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.