Polagra 2018

W dniach 30 września-4 października 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi Polagra Tech, Taropak, Polagra Gastro I Invest Hotel, Polimer Tech I 4 Print Week.

Wśród gości znaleźli się: Tadeusz Kościński – podsekretarz stano w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, posłowie i senatorowie, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i konsularnego, szefowie urzędów centralnych, przedstawiciele samorządów regionalnych, szefowie i reprezentanci izb i stowarzyszeń branżowych. Uroczystego otwarcia Targów dokonał minister rolnictwa i rozwoju wsi – Jan Krzysztof Ardanowski.

– Rośnie eksport polskiej żywności. Jego wartość w siedmiu pierwszych miesiącach tego roku wyniosła ponad 16,3 mld euro i wzrosła o blisko 6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Podczas uroczystości otwarcia Targów wręczono też Złote Medale MTP, nagrody Acantus Aureus.

Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie. Eksperci odpowiednich dziedzin poddają ocenie zgłoszone wyroby z uwzględnieniem m.in. takich kryteriów jak innowacyjność, estetyka, ekonomiczność użycia czy bezpieczeństwo dla środowiska. Wyłonienie liderów branży ma ułatwić konsumentom decyzję o zakupie. W konkursie nagradzane są produkty, a nie firmy. Spośród firm współpracujących z branżą mleczarską Złoty Medal MTP otrzymała firma MULTIVAC Niemcy za Zmywarkę Wózkową MDC – Multi Washer.

W konkursie Acanthus Aureus statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. Spośród firm współpracujących z branżą mleczarską Złotego Akanta otrzymały firmy: GEA Polska i MULTIVAC.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Przemysłu Spożywczego – POLAGRA TECH to miejsce, w którym prezentowane są maszyny i urządzenia oraz komponenty i dodatki dedykowane producentom wyrobów spożywczych m.in. piekarskich i cukierniczych, mięsnych, rybnych, przetworów owocowo-warzywnych, mleczarskich, zbożowych, makaronowych, napojów, przypraw, wyrobów gastronomicznych. To największa impreza branży technologii spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne i Wyposażenia Hoteli – POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL to jedno z ważniejszych wydarzeń dla dystrybutorów sprzętu i wyposażenia dla sektora HoReCa – właścicieli i menedżerów restauracji, firm cateringowych oraz hoteli, a także szefów kuchni. Można tu odnaleźć produkty najlepszej jakości oraz poznać nowe rozwiązania z branży gastronomicznej. Ważnym wydarzeniem tych targów jest strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski.

Międzynarodowe Targi Technik Pakowania – TAROPAK, które w tym roku nieznacznie zmieniły nazwę, to kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Od szklanych przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych, po zagadnienia etykietowania i magazynowania.

Targi Technologii dla Przetwórstwa Polimerów – POLIMER TECH są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie branży w zakresie najnowszych technologii związanych z produkcją i przetwórstwem tworzyw polimerowych.

4 PRINT WEEK to targi, które koncentrują się na nowoczesnych technologiach, druku 3D, rozwiązaniach dedykowanych różnym sektorom przemysłu także spożywczego.