Mleczarze nagrodzeni podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu

Jak co roku, podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu przyznano nagrody w kilku kategoriach. W tym roku wśród innych firm i produktów nie zabrakło również przedstawicieli branży mleczarskiej.

Pierwszą kategorią były certyfikaty „Dobry produkt 2018”. Jak podają organizatorzy, celem przyznania certyfikatów Dobry Produkt jest promocja doskonałej polskiej żywności i popularyzacja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, ale także tradycyjną i regionalną recepturą.

Certyfikaty zostały przyznane w czterech kategoriach: produkt innowacyjny, nowy produkt, produkt tradycyjny i regionalny oraz produkt wysokiej jakości. Dobrym Produktem mleczarskim w tym roku zostało Masło Łosickie dla dzieci ekstra 200 g 82% tł. mlecznego Zakładów Mleczarskich „Laktopol-A” Sp. z o.o. Nagrodę odebrał Janusz Grzęda, dyrektor sprzedaży firmy Laktopol. Dziękując za certyfikat i docenienie produktu powiedział, że linia produktów dla dzieci ma zaledwie 1,5 roku. – Produkty dla dzieci w naszej ofercie to młoda linia. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do powstania linii Łosickie – mówił dyrektor Grzęda.

Certyfikat w kategorii Produkt tradycyjny i regionalny otrzymał 100% Twaróg Wiejski, firmy Mlikpol SA. Certyfikat odebrała Magdalena Gałwa, wiceprezes firmy. – Dziękuję za docenienie naszego produktu. Jestem dumna, jako reprezentant całego zespołu. Nasze twarogi produkujemy nieco archaiczną metodą, metodą tradycyjną w odkrytych wannach. Tak samo twarogi produkowały nasze babcie i prababcie – mówiła wiceprezes Milkpol SA.

Następnie wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2018. Są to laury przyznawane przez redakcje magazynu Rynek Spożywczy, serwisu portalspozywczy.pl oraz dlahandlu.pl. Nagrody przyznawane są za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Nagrodami Rynku Spożywczego honorowane są firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Przyznawane są w czterech kategoriach:

Wydarzenie Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego, Innowator Rynku Spożywczego oraz w nowej kategorii: Osobowość Rynku Spożywczego. Wszystkie nagrody są równoważne.

Nagrodę w kategorii „Lider Rynku Spożywczego” otrzymała m.in. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol za odważny i konsekwentny plan inwestycyjny. Podwojenie nakładów inwestycyjnych do rekordowego poziomu 300 milionów zł, by tworzyć produkty coraz wyższej jakości, wpisujące się w rosnące oczekiwania konsumentów. – Dziękuję za nagrodę w imieniu własnym i całego Mlekpolu. Wzrost wydatków na inwestycje nie byłby możliwy bez akceptacji rolników – właścicieli, bez ich świadomości o konieczności inwestycji i rozwoju firmy – podkreśliła Małgorzata Cebelińska, dyrektor ds. handlu SM Mlekpol.

Warto zaznaczyć, że Mlekpol znalazł się w towarzystwie takich firm jak PKN Orlen, Fermy Drobiu Woźniak czy Bakalland.

Nagrody Rynku Spożywczego i certyfikaty dobry produkt są przyznawane już od 11 lat.

(fot. Gala IX FRSiH 2016)