90-lecie SM MLEKOVITA

4 grudnia 2018 roku w biurowcu centrali Grupy MLEKOVITA odbyła się konferencja prasowa pt. „1000 mlecznych smakowitości na 100 lat Niepodległości”. Konferencja zorganizowana została z okazji 90-lecia Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA, a dotyczyła nowych inwestycji i innowacji.

Konferencję rozpoczęło zwiedzanie głównego zakładu Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem – wszystkich tych miejsc, gdzie pojawiły się nowe rozwiązania – innowacje i inwestycje.

Zaproszonych gości powitał prezes Dariusz Sapiński. Opowiedział też o najnowszych inwestycjach i wdrożonych innowacjach w zakładach Grupy. Grupa na inwestycje wydała w tym roku 80 mln. zł i wprowadziła na rynek ponad 80 nowych produktów. W tym roku do Grupy dołączyły dwa zakłady – Kalisz i Świecie. Obecnie posiada 20 zakładów produkcyjnych i produkuje 1000 różnych asortymentów.

Następnie głos zabrał Edward Kołek, prezes Polskiej Grupy Inżynieryjnej. Opowiedział o projektach, które firma wdrożyła w SM MLEKOVITA.

Kinga Sieradzon, prezes Tetra Pak, pogratulowała prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu wspaniałego jubileuszu i osiągnięć całej Grupy.

Ksiądz Tadeusz Bronakowski, biskup Diecezji Łomżyńskiej, pogratulował sukcesów prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu, wszystkim pracownikom Grupy Kapitałowej MLEKOVITA i rolnikom – dostawcom mleka.

Wiktor Pietrowicz z hurtowni nabiału Global VG Group podziękował prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu za wieloletnią współpracę.

Następnie głos zabrali wiceprezes zarządu Maciej Woźniak, prezes zarządu Henryk Mucha i wiceprezes zarządu Marcin Szczudło z PGNiG SA. Opowiedzieli o współpracy z Grupą MLEKOVITA i o planach na przyszłość.

Na zakończenie konferencji uroczyście podpisany został list intencyjny pomiędzy Grupą Kapitałową MLEKOVITA, reprezentowaną przez prezesa zarządu Dariusza Sapińskiego, a firmą Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, reprezentowaną przez wiceprezesa zarządu Marcina Szczudło i Henryka Muchę – prezesa zarządu PGNiG Obrót Detaliczny na dostawę skroplonego gazu ekologicznego LNG do zakładu w Zakopanem oraz przedłużenie umowy na dostawę gazu dla całej Grupy MLEKOVITA na kolejny rok.

Po konferencji przedstawiciele redakcji: Forum Mleczarskiego Handel, Wydawnictwo Skryba i miesięcznik Hurt i Detal wręczyli prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu pamiątkowe dyplomy.

Prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu i całej Grupie Kapitałowej MLEKOITA serdecznie gratulujemy.