Jubileusz 75-lecia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim

8 czerwca 2019 roku odbył się Jubileusz 75-lecia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Następnie rozpoczęła się część oficjalna obchodów, podczas której prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim, Tadeusz Proczek, powitał zaproszonych gości.

Wśród gości byli przedstawiciele władz lokalnych i ościennych gmin, przedstawiciele Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Powiatowy Lekarz Weterynarii, przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Licznie przybyli też prezesi zaprzyjaźnionych spółdzielni mleczarskich z całego kraju.

O historii grodziskiej mleczarni opowiedział jej obecny prezes – Tadeusz Proczek. Zaproszeni goście obejrzeli też film o historii mleczarni, po którym wręczone zostały zasłużonym pracownikom odznaczenia Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich „Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej” i odznaczenia od Krajowej Rady Spółdzielczej. Prezes Tadeusz Proczek otrzymał medal z okazji 100-lecia Niepodległości.

Następnie prezes Tadeusz Proczek przyjmował życzenia i gratulacje od przybyłych na uroczystość gości.

Po części oficjalnej w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim odbył się Piknik „Święto mleka i serów na Mazowszu”, gdzie odbyły się rodzinne zabawy i animacje, konkursy mleczne z nagrodami, serowy pokaz kulinarny, koncert Andrzeja Cierniewskiego i potańcówka z zespołem Dekret.

Zarządowi i pracownikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.