26 Gala Konkursu Agroliga 2018 w Auli Kryształowej SGGW

10 czerwca 2019, po uroczystościach w Belwederze, odbyła się druga część 26 Gali Konkursu Agroliga 2018 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Udział w niej wziął minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Wśród gości znaleźli się również: władze SGGW, przedstawiciele świata nauki, Maria Faiger – prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, przedstawiciel KRUS, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele władz lokalnych i dyplomatów z krajów Unii Europejskiej, laureaci obecnej i poprzednich edycji Konkursu Agroliga.

Zaproszonych gości powitał JM Rektor SGGW prof. Wiesław Bielawski.

Podczas tego wydarzenia minister uhonorował 27 laureatów 28 edycji Konkursu Agroprzedsiębiorca RP honorową odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski odznaczył też honorową odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” przedstawicieli trzech firm, które w tym roku obchodzą okrągły jubileusz:

  • przedstawicieli firmy Suempol Sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego z okazji 30-lecia firmy,
  • przedstawicieli firmy ALIMA-BIS ze Środy Wielkopolskiej z okazji 30-lecia firmy,
  • przedstawicieli firmy Trans-Rol Grażyny i Andrzeja Remisiewiczów z Kruszewa-Wypychy okazji 25-lecia firmy.

– Bardzo się cieszę, że ten ważny konkurs, jakim jest Agroliga, od 11 lat jest również związany z panem Prezydentem – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. – Konkursy robimy z dwóch powodów. Po to, żeby nagrodzić ludzi, którzy na to zasługują, którzy mają jakiś sukces, którzy w życiu coś osiągnęli. Również po to, żeby pokazywać wszystkim wzory do naśladowania, żeby ci wszyscy, którzy poszukują swojej drogi w życiu, co robić i jak postępować, mogli również wzorować się na tych, których odznaczamy – dodał minister.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.