Mleczarze nagrodzeni na Forum Rynku Spożywczego

Podczas VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu przyznano firmom z branży żywnościowej certyfikaty „Dobry produkt – wybór ekspertów” oraz Nagrody Rynku Spożywczego.

Obok firm z innych branż, certyfikat „Dobry produkt” w kategorii „Nowy Produkt” otrzymało Mleko ekologiczne Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Nagrodę odebrał Dyrektor Handlowy Spółdzielni – Tomasz Głasek. Odbierając nagrodę powiedział, że spółdzielnia nie spodziewała się takiego sukcesu tego produktu. – Nasze mleko ekologiczne znika z półek i mamy problem z zaspokojeniem popytu. Teraz staramy się przekonać kolejnych rolników, aby przestawili się na produkcję mleka ekologicznego – powiedział dyrektor Głasek.

Certyfikaty „Dobry Produkt” wspólnie z Edytą Kochlewską, redaktor naczelną serwisu dla handlu.pl i zastępczynią redaktora naczelnego „Rynku Spożywczego”, Łukaszem Stępniakiem, redaktorem naczelnym „Rynku Spożywczego” i serwisu portalspozywczy.pl oraz Rafałem Sikorą, menadżerem segmentu, wręczyła Renata Juszkiewicz, prezes zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji i dyrektor przedstawicielstwa Metro Group w Polsce. Galę poprowadziła prezenterka telewizyjna Urszula Chincz.

Celem przyznania Certyfikatów Dobry Produkt jest promocja doskonałej polskiej żywności i popularyzacja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, ale także tradycyjną i regionalną recepturą. Certyfikaty zostały wręczone w czterech kategoriach: produkt tradycyjny i regionalny, produkt innowacyjny, nowy produkt, produkt wysokiej jakości.

Kolejną firmą mleczarską, która odebrała tego wieczoru nagrodę w kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego była Grupa Polmlek. Uzasadniono jej przyznanie odważnym wejściem Polmleku w segment sokowy i rozpoczęcie budowy grupy spożywczej na bazie firmy mleczarskiej. 1 października Polmlek sfinalizował przejęcie spółki Agros-Nova Soki działającej na rynku produkcji i sprzedaży soków, nektarów i napojów owocowych i warzywnych, w portfolio ma silne marki: Fortuna, Garden, Pysio i Sonda. W wyniku transakcji do grupy dołączył zakład produkcyjny i centrum logistyczne w Tymienicach. Sokowa inwestycja mleczarskiego Polmleku to niecodzienna transakcja na krajowym rynku spożywczym, pokazująca nowe kierunki konsolidacji sektora spożywczego w Polsce. Nagrodę podczas wieczornej gali odebrał Andrzej Soroka, prezes Polmlek Olsztyn, dyrektor handlowy grupy Polmlek.

  

Obok Polmleku Nagrody Rynku Spożywczego otrzymali Maspex Wadowice oraz Drosed.

Nagrody przyznawane są za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Nagrodami Rynku Spożywczego honorujemy firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Nagrody Rynku Spożywczego 2015 były przyznawane w trzech kategoriach: Wydarzenie Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego oraz Innowator Rynku Spożywczego. Wszystkie nagrody są równoważne.

 x

x