IX Branżowe Spotkanie Inauguracyjne Mleczarzy Lubelszczyzny

06 lutego 2020, w Lublinie, odbyło się IX Branżowe Spotkanie Inauguracyjne Mleczarzy Lubelszczyzny. Program spotkania obejmował: część pokazową w siedzibie Multivac Polska w Natalinie oraz część seminaryjną, która odbyła się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Etiuda w Lublinie.

Celem spotkania była bieżąca informacja o gotowości firmy Multivac do sprostania nowym wyzwaniom: ekologii w opakowaniach i Brexitu. Uczestników interesowała możliwość wykorzystania wcześniej zakupionych maszyn i urządzeń do wprowadzenia nowości w materiałach opakowaniowych.

Pokaz w siedzibie firmy w Natalinie potwierdził taką możliwość, lecz nie oznacza to, że nie są potrzebne testy i próby wytwarzania opakowań na poszczególnych urządzeniach formująco-zgrzewających oraz próby trwałościowe w nowatorskim opakowaniu. Niezbędna jest też stała współpraca z dostawcą linii pakujących. W przypadku nowych umów eksportowych z Wielką Brytanią potrzebne będą nowe oznakowania na opakowaniach. Należy też sprawdzić funkcjonalność użytkowanych drukarek i etykieciarek pod kątem oprogramowania.

Część seminaryjną, która odbyła się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Etiuda w Lublinie, otworzył prezes firmy Multivac, Zbigniew Zdunek, witając zaproszonych gości.

Informację o sytuacji i prognozach w branży mleczarskiej w roku 2020 przekazał prezes KZSM Zw. Rew., Waldemar Broś.

Nowości w maszynach MULTIVAC omówił Sławomir Bartnik.

O nowościach w pakowaniu sera i twarogu na przykładzie wybranych opakowań – materiały ekologiczne mówili Ryszard Kiernicki i Marcin Kierek.

O tym, z jakich funduszy unijnych będzie mogła skorzystać jeszcze branża mleczarska, opowiedział Wiesław Wasilewski z firmy Big Pol.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, w tym 14-tu emerytowanych prezesów mleczarń z Lubelszczyzny, którzy są co roku zapraszani jako pierwsi klienci, którzy rozpoczynali współpracę z firmą Multivac.

Następne spotkanie, między innymi dla mleczarzy, firma Multivac organizuje 27-28.05.2020 pod nazwą XII Wystawa Technologii Pakowania. Na tej wystawie będą demonstrowane światowe nowości maszyn i urządzeń w liniach pakujących oraz nowości w materiałach opakowaniowych.