53 edycja Orłów Agrobiznesu

2 grudnia br. W Muzeum Literatury w Warszawie odbył się finał 53 edycji Konkursu „Orzeł Agrobiznesu”. Jest to nagroda promocyjna dla wszystkich firm z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia oraz firm handlowych i banków działających na rzecz agrobiznesu. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego – Jarosława Kalinowskiego. Przewodniczącym Kapituły Konkursu jest Franciszek J. Stefaniuk, Poseł na Sejm RP w latach 1989-2015. Patronem artystycznym Konkursu jest Joanna Rawik.

W przesłanym do organizatorów i gości Konkursu liście Jarosław Kalinowski napisał m.in.: „Z prawdziwą przyjemnością objąłem patronatem 53 Edycję Orłów Agrobiznesu. Sukcesy nagrodzonych w tym roku banków, firm i spółdzielni pokazują, że nasi przedsiębiorcy znakomicie odnajdują się w skomplikowanym i bardzo konkurencyjnym, wymagającym rynku. Znalezienie się w prestiżowym gronie Orłów Agrobiznesu z pewnością jest wspaniałą nagrodą, ale także impulsem i motywacją do dalszej działalności i prężnego rozwoju. Tego właśnie życzę wszystkim tegorocznym laureatom. Niech prowadzone przez Państwa instytucje korzystają z zasłużonej renomy, będą wizytówką nie tylko regionu, ale i całej Polski”.

 

Do tej pory nagrodę „Orła Agrobiznesu” w branży mleczarskiej otrzymali m.in.: Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie, Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w Szczercowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Międzyborzu, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska – Proszkownia Mleka w Krośniewicach, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Rokitnianka” w Szczekocinach, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Myszkowie.

 

W 53 edycji Konkursu nagrodę „Orzeł Agrobiznesu” otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku.

Nominację do Nagrody „Orzeł Agrobiznesu” otrzymała Spółdzielnia Mleczarska „Sudovia” z Suwałk.

Nagroda Promotor Agrobiznesu jest przyznawana przedstawicielom samorządów lokalnych, osobom i instytucjom godnym zaufania, laureatom wcześniejszych edycji Orłów Agrobiznesu, którzy rekomendują firmy do Nagrody. W 53 edycji Konkursu Srebrnego Promotora Orłów Agrobiznesu otrzymał Gabriel Szkudlarek, Burmistrz Łasku, za rekomendowanie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łasku.

 

Nagrody wręczali Joanna Rawik i Franciszek J. Stefaniuk.

– Życzę wam wszystkim, żebyście się utrzymali. W tej Polsce lokalnej, w której funkcjonujecie. To są życzenia świąteczne dla was wszystkich, żeby nie opuszczała was nadzieja, żebyście nie dali się zmieść temu wielkiemu kapitałowi – powiedział Franciszek J. Stefaniuk.

Swoim recitalem uroczystość uświetniła Joanna Rawik.

 

Wszystkim nagrodzonym i nominowanym serdecznie gratulujemy.