Postaw na Łódzką Markę Mleka

14 lipca 2020 w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach odbyło się spotkanie przedstawicieli zakładów mleczarskich z województwa łódzkiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach i Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Spotkanie dotyczyło projektu „Postaw na Łódzką Markę Mleka”, a w programie miało omówienie dwóch tematów: organizacja „Polskiego mlecznego śniadania w Brukseli” i posumowanie I etapu projektu „Pociąg do mleka” realizowanego w roku 2019.

Projekt finansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i ma na celu wypromowanie produktów mleczarskich z województwa łódzkiego. Realizowany jest przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego, Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bartoszewicach.

W rok 2019, w programie „Pociąg do mleka”, zrealizowano kampanię promocyjno-informacyjną w pociągach łódzkiej kolei aglomeracyjnej. Materiały promocyjne były wyświetlane na kilkuset monitorach w kilkudziesięciu składach kolejowych jeżdżących po terenie województwa łódzkiego.

Podczas dzisiejszego spotkania zastanawiano się jakie formy promocji będzie można zrealizować w roku 2021.