Święto Mleka 2021 w OSM Siedlce

W dniach 11-12 września 2021, podczas Dni Siedlec XXVII Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym odbyło się ŚWIĘTO MLEKA 2021 zorganizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Siedlcach.

Na odwiedzających czekały liczne atrakcje:

  • pokazy i degustacje kulinarne prowadzone przez Kevina Astona uczestnika programu "Europa da się lubić",
  • pokazy i degustacje Kuchni Molekularnej,
  • dojenie krowy,
  • mleczne zabawy prowadzone przez Marka Wagnera,

Odbyło się też wręczenie odznak honorowych "Zasłużony dla rolnictwa", uroczyste podsumowanie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu KRUS "Bezpieczne gospodarstwo, zaprezentowano najlepszych hodowców bydła mlecznego, ogłoszono wyniki konkursu "Młodego Hodowcy Bydła Mlecznego", podsumowano Etapu Wojewódzki XIV edycji Ogólnopolskiego "Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2021 roku".

Można też było obejrzeć występy zespołów ludowych: Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz, Zespołu Soiewaczego "Chodów" i Koła Gospodyń Wiejskich w Strzale, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Grupy Dożynkowej "Niwa" z Krzeski” i innych.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska zaprezentowała swój nowy produkt SEREK SIEDLECKI. Jest to serek kanapkowy o smaku śmietankowym. To delikatny i naturalny produkt bez konserwantów. Wyróżnia go całkowicie czysty skład. Produkowany jest wyłącznie z wysokiej jakości mleka pasteryzowanego i śmietany. Produkt ten to powrót do korzeni, Serek Siedlecki znajdował się w ofercie Mleczarni ok. 25 lat temu. Powraca więc w nowej odsłonie.