X Spotkanie Mleczarskie

3 marca 2022 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym ETIUDA w Lublinie odbyło się Sympozjum „X Spotkanie Mleczarskie” zorganizowane przez firmę MULTIVAC. Podczas spotkania odbyło się również podziękowanie za współpracę przechodzącemu na emeryturę pracownikowi firmy Kazimierzowi Przepiórce.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania wystawy maszyn i urządzeń proponowanych przez firmę MULTIVAC.

W części Konferencyjnej zaproszonych gości powitał prezes firmy MULTIVAC Zbigniew Zdunek.

Pierwszy wykład, o sytuacji i obecnych problemach w polskim mleczarstwie, wygłosił Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.

„Nowości techniczno-technologiczne w wytwarzaniu opakowań do serów i twarogów na liniach MULTIVAC” to temat wystąpienia dyrektora Marka Rachwalskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej pracownicy firmy MULTIVAC złożyli podziękowania odchodzącemu na emeryturę Kazimierzowi Przepiórce za 30 lat pracy w firmie.

Następnie podziękowania złożyli licznie przybyli przedstawiciele zakładów mleczarskich, którzy od wielu lat współpracowali z panem Kazimierzem.

Na zakończenie Kazimierz Przepiórka opowiedział o historii Spotkań Mleczarskich oraz o swojej historii pracy w firmie MULTIVAC. Przedstawił też swojego następcę, Marcina Tomczyka.

Kazimierz Przepiórka nasz człowiek w Multivac Sp. z o.o. odchodzi emeryturę

Kazimierz Przepiórka urodził się 14.07.1953 r w Kazimierzu Dolnym, od zawsze; Technik–Technolog Przemysłu Mleczarskiego.

Od 1978 r, tuż po studiach, pracował w Technikum Przemysłu Spożywczego na Wydziale Mleczarskim w Lublinie jako nauczyciel technologii mleczarskiej, które wcześniej ukończył. Od 1983 do 1992 roku pracował w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Lublinie na stanowisku kierownika produkcji, a później kierownika działu technicznego. Następnie pracował w firmie VACPOL przedstawiciela firmy Multivac w Polsce, a od chwili sprzedaży firmy VACPOL firmie Multivac pracuje, od początku jej powstania, a z dniem 30.04.2022 r odchodzi z firmy na zasłużoną emeryturę.

Kazimierz Przepiórka ma duże zasługi w rozwoju mleczarstwa w Polsce chociaż sam się nigdy tym nie chwalił. Jako pracownik OSM w Lublinie wdrożył wiele wniosków racjonalizatorskich za akceptacją Naczelnej Organizacji Technicznej w Lublinie. Najważniejsze z nich to „Zastosowanie pras bezchustowych ze stali k.o. do twarogu”, „Odkamienianie myjki do butelek STORK”, „Współudział we wdrożeniu technologii sera Kraśnickiego”. Jego praca maturalna to „Produkcja sera Puławskiego”.

Kazimierz Przepiórka od 1989 jest rzeczoznawcą z zakresu „Technika i Technologia Przemysłu Mleczarskiego”, a od 1999 roku do chwili obecnej jest Biegłym Sądowym z zakresu „Technika i Technologia w Przemyśle Mleczarskim” przy Sądzie Okręgowym w Lublinie.

Kazimierz Przepiórka zawsze aktywnie uczestniczył w działalności mleczarskiej. Był jednym z inicjatorów powstania Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy. Na bazie oferty Multivac, przez 6 lat prowadził wykłady z technologii pakowania próżniowego serów i twarogów na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz na kursach technologicznych organizowanych przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Brał udział w kilkudziesięciu sympozjach mleczarskich przedstawiając ofertę „Nowości techniczno–technologiczne w pakowaniu serów i twarogów na maszynach Multivac”.

Uczył mleczarzy nowej, wcześniej nie znanej, technologii pakowania próżniowego oraz próżniowego w atmosferze gazu obojętnego, a mleczarze zawsze mogli liczyć na jego doradztwo z całej dziedziny mleczarstwa. Za najważniejsze jego wdrożenie „Pakowanie próżniowe twarogu jako sposób na przedłużenie trwałości twarogu z dwóch dni do 2 tygodni” otrzymał wiele odznaczeń i pamiątkowych medali z zakładów mleczarskich i kilku uczelni. Za najważniejsze należy wymienić;

– Z rekomendacji SM MLEKPOL w Grajewie, postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej otrzymał belwederski Srebrny Krzyż Zasługi.

– Z rekomendacji SM MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem postanowieniem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich otrzymał odznakę „Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej”.

– Z rekomendacji Wydziału Mleczarskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został odznaczony medalem „ACADEMIA RERUM RUSTICARUM POZNANIENSIS” za wkład badawczy pakowania twarogu.

– Kazimierz Przepiórka był wielokrotnie wyróżniany na Jubileuszach Spółdzielni Mleczarskich. W Krajowym Stowarzyszeniu Mleczarzy jest inicjatorem powstania sekcji rzeczoznawców.

Kazimierz Przepiórka utożsamiał się z branżą mleczarską, która była przez całe życie zawodowe jego pracą i pasją. Zawsze mówiliśmy, ze mamy swojego człowieka w Multivacu.

Dziękujemy za aktywną obecność w branży.

images/2021/x spotkanie mleczarskie (1).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (10).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (11).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (12).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (13).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (14).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (15).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (16).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (17).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (2).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (3).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (4).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (5).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (6).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (7).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (8).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie (9).jpg

images/2021/x spotkanie mleczarskie.jpg

---Koniec pliku---