Teraz Polska

30 maja br. w warszawskiej Operze Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w kategoriach: Produkty, Przedsięwzięcia Innowacyjne, Usługi i Gminy oraz Wyróżnień Honorowych „Teraz Polska” i „Wybitny Polak”. Była to już XXVI edycja konkursu „Teraz Polska” i VII edycja konkursu „Wybitny Polak”.

Godło Promocyjne „Teraz Polska” powstało w 1992 roku, tuż przed światową wystawą EXPO ’92 w Sewilli. To na tej wystawie nasz kraj prezentował się po raz pierwszy po transformacji ustrojowej. Kolejni Prezydenci Polski obejmowali ten program swoim patronatem i brali czynny udział we wszystkich wydarzeniach związanych z promocją polskiej przedsiębiorczości. Dziś Godło „Teraz Polska” przyznawane jest w czterech kategoriach: produkty, usługi, przedsięwzięcia innowacyjne i gminy. Od pierwszej edycji uhonorowano ponad 600 laureatów i co roku grono to powiększa się o nowe marki.

Laureaci konkursu mają prawo do używania Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia na kolejne lata.

Wśród laureatów konkursu w kategorii Produkty znalazła się firma KB Folie Polska Sp. z o.o., która Godło „Teraz Polska” otrzymała za wielowarstwowe opakowania barierowe z nadrukiem dla przemysłu spożywczego. Nagrodę odebrał Prezes Maciej Paradowski.

W tej kategorii laureatem została też Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, która Godło „Teraz Polska” otrzymała za masło Ekstra oraz Ekstra Osełkowe. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Czesław Cieślak.

Pozostali laureaci to: Agencja Wydawnicza „Technopol”, Bell Polska, FHU Palacar Michał Pala, Fructoplant, KAN, Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „Waś” Józef i Leszek Waś, Rejs, Smart Nanotechnologies, Sokołów SA, Ursus SA, Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek i Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik SA.

W kategorii Przedsięwzięcia Innowacyjne Godło „Teraz Polska” otrzymali: Assis Tech i Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”.

Nagrodzone Godłem „Teraz Polska” gminy to: Międzyzdroje, Ożarowice i Zabrze, a wyróżnienie otrzymała gmina Przywidz.

Nagrodzeni w kategorii Usługi to: ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, ATC Cargo, Biuro Podróży Szarpie Travel, Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Interferie SA, Legia Warszawa SA, Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków SA, Toya.

Wyróżnienia Honorowe „Teraz Polska” otrzymali: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stowarzyszenie Wiosna, którego flagowym projektem jest akcja „Szlachetna Paczka”, Polski Związek Piłki Siatkowej i Liga Światowa Piłki Siatkowej.

W VII edycji Konkursu „Wybitny Polak” statuetkę odebrali: Elżbieta Wysoczańska, dr Irena Eris i prof. Krzysztof Matyjaszewski.

Zaproszonych gości i laureatów powitali organizatorzy: prof. Michał Kleiber – Przewodniczący Kapituły Konkursu „Teraz Polska” i Krzysztof Przybył – Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Galę prowadzili Agata Konarska i Radosław Brzózka, a statuetki wręczali: wicepremier Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Witold Słowik – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Prezydenta RP, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, członkowie korpusu dyplomatycznego oraz byli i obecni laureaci konkursu.

Uroczystość uświetnił koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch&Mitch.