Polagra 2016

W dniach 25-29 września 2016 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi Polagra-Food, Polagra-Tech.

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD to wydarzenie, którego obecna formuła została zbudowana na wieloletnim doświadczeniu i w oparciu o wyzwania, jakie stoją przed branżą spożywczą. Stanowi miejsce prezentacji nowatorskich rozwiązań, produktów wysokiej jakości, a przede wszystkim otwiera nowe kierunki dla rozwoju biznesu. To właśnie na to wydarzenie czekają menedżerowie sieci handlowych oraz hurtowni, dystrybutorzy i importerzy żywności, a także detaliści, by móc zapoznać się z osiągnięciami branży spożywczej i pozyskać asortyment spełniający oczekiwania konsumentów.

26 września br. odbyła się ceremonia otwarcia targów POLAGRA FOOD, Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych POLAGRA TECH, Międzynarodowych Targów Gastronomii POLAGRA GASTRO, Targów Wyposażenia Hoteli INVEST HOTEL, Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Spożywczego TAROPAK, Międzynarodowych Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK oraz Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA.

W uroczystości połączonej z wręczeniem Złotych Medali oraz Acanthus Aureus udział wzięli m.in.: Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jacek Bogucki sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego, Zbigniew Hoffman, wojewoda wielkopolski, Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Waldemar Witkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta Poznania, Jarosław Ołowski, zastępca prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Uczestniczyli w nim również przedstawiciele delegacji zagranicznych z Angoli, Białorusi, Chin, Egiptu, Gruzji, Indonezji, Republiki Mauritiusu, Tajlandii, Węgier, a także z regionu Emilia-Romania z Włoch i Chungcheongnam-do z Korei Południowej.

Polagra to dla branży spożywczej natchnienie i globalny przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. Blok targów objął 17 pawilonów targowych i wzięło w nich udział 1195 wystawców z 30 krajów.

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego, poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

Podczas uroczystości otwarcia wręczono Złote Medale MTP 2016 za następujące produkty:

 • CHEDDAR Ser topiony w plastrach – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • DuoPack Ser Gouda bez laktozy i Ser Sokół bez laktozy – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • Grupa serków o smaku: czekoladowym z wiśnią, czekoladowym z gruszką, czekoladowym z pomarańczą – Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA, Środa Wielkopolska;
 • Jogurt naturalny bez laktozy 2,5% marki Łowicz – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu;
 • Jogurt typ grecki – Zakład Przetwórstwa Mleka „MLECZ” Sp. z o.o.;
 • Masło Ekstra Łowickie 82% bez laktozy 125 g – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu;
 • Mleko UHT Łaciate Junior 3,8% tł. 1 l – Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie;
 • Mleko zsiadłe – Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie;
 • SALATOS Ser sałatkowy typu greckiego. Ser miękki – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Oddział produkcyjny KURPIE w Baranowie;
 • Ser Havarti bez laktozy, plastry – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • Ser pleśniowy LAZUR BŁĘKITNY – Spółdzielnia Mleczarska LAZUR, Nowe Skalmierzyce;
 • Ser sałatkowy Festkoz z mleka koziego 250 g – AGRO-DANMIS” Gramowscy Sp.J., Wyszyny;
 • Ser Złoty Mazur w plastrach MLEKPOL 150 g – Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie;
 • SUPER BODY ACTIVE Mleczny napój proteinowy o wysokiej zawartości białka – smak bananowy UHT – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • SUPER BODY ACTIVE Mleczny napój proteinowy o wysokiej zawartości białka – smak czekoladowy UHT – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • SUPER BODY ACTIVE Mleczny napój proteinowy o wysokiej zawartości białka – smak truskawkowy UHT – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • Twaróg sypki półtłusty – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie;
 • Wielkopolski ser smażony z kminkiem 200 g – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie;
 • WYDOJONE Mleko bez laktozy UHT – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Wysokie Mazowieckie/

Nagrody „Acanthus Aureus" stały się już tradycją targów organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nagroda ACANTHUS AUREUS ma na celu nagradzanie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, wystawiającej swoją ofertę na poszczególnych targach. Statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów.

Wyróżniające się i dobrze przemyślane stoisko zdecydowanie ułatwia pracę i ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego efektu marketingowego wynikającego z udziału w targach. Nagroda ACANTHUS AUREUS została ustanowiona przez MTP w 2003 roku i od tego roku była wręczana wystawcom w niezmienionej formie. Po 10 latach Targi postanowiły nadać tej nagrodzie nową formę. W nowej statuetce liść akantu, kojarzący się z klasycznymi wzorcami architektury, został wkomponowany w nowoczesną bryłę, co podkreśla połączenie tradycji i współczesności i oddaje unikatowy charakter nagrody przyznawanej wystawcom, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy. Niezwykle ważnym atutem nagrody jest również to, że przyznawana jest ona przez Kapitułę, w skład której wchodzą wybitni eksperci z zakresu designu, marketingu i wystawiennictwa targowego.

Nagrodę Acantus Aureus 2016 dla najlepszych stoisk na targach Polagra Food otrzymały m.in.:

 • Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA;
 • MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska;
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

Podczas uroczystości otwarcia targów POLAGRA wręczona również Złote Medale MTP dla wystawców Polagra-Tech. Otrzymała go m.in. firma MULTIVAC Centrifuge Feeder (MCF) MULTIVAC SEPP HAGGENMÜLLER Gmbh&Co.KG, Niemcy.

Natomiast nagrodę Acantus Aureus 2016 dla najlepszych stoisk na targach Polagra-Tech otrzymały m.in.:

 • MULTIVAC Sp. z o.o.;
 • GEA Process Engineering. Sp. z o.o.;
 • WEBER POLAND Sp. z o.o.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.