Smaczna Polska 2016

14 października 2016 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawa odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Ludzi Rolnictwa i Agrobiznesu „SMACZNA POLSKA 2016”.

Spotkanie zorganizowali: Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Centralna Biblioteka Rolnicza, Redakcja AGRO i DFG Studio. Partnerem Strategicznym był Bank PKO SA, partnerami instytucjonalnymi: Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Honorowy. Patronat objął minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Ministra rolnictwa reprezentował wiceminister Jacek Bogucki. Wiceminister przedstawił aktualną sytuację w rolnictwie i podejmowane przez resort działania, zwracając uwagę na te instrumenty, które służą złagodzeniu skutków niekorzystnej sytuacji na rynkach mleka i wieprzowiny.

Prof. Andrzej Kowalski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej przedstawił krótką analizę obecnej sytuacji w rolnictwie.

Wyróżniający się przedsiębiorcy rolni otrzymali z rąk sekretarza stanu Jacka Boguckiego odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Ponadto minister wręczył puchary laureatom rankingu Redakcji Agro „Ludzie AgroSukcesu 2016”.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa produktów żywnościowych połączona z ich degustacją. Wiceminister Rolnictwa Jacek Bogucki i Maciej Paradowski, prezes AgroBiznesKlub wręczyli pamiątkowe puchary wszystkim wystawcom, którzy swoje produkty zaprezentowali podczas Gali. W grupie wyróżnionych znalazły się zakłady mleczarskie:

  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce,
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie,
  • Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA ze Środy Wielkopolskiej.

Sekretarz stanu Jacek Bogucki wszystkim wyróżnionym złożył serdeczne gratulacje i życzył kolejnych sukcesów w prowadzonej przez nich działalności.

Pamiątkowy puchar z rąk wiceministra Jacka Boguckiego odebrał też Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Wolanianki”. Który swoimi występami uświetnił uroczystość.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.