IX Wystawa Technik Pakowania firmy MULTIVAC

W Centrum Koferencyjno-Wystawienniczym ETIUDA w Lublinie, w dniach 31.05-01.06.2017 roku odbyła się IX Wystawa Technik Pakowania firmy MULTIVAC.

Wystawa służy dwóm głównym celom, tj. pokazowi najnowszych rozwiązań, konstrukcji opakowania oraz pokazowi najnowszej techniki produkcji zautomatyzowanych linii. Jest też znakomitą okazją do przypomnienia, jak powstawały w Polsce wyjątkowe opakowania do serów i twarogów.

Firma Multivac dzięki metodzie vacum zatrzymała o kilkanaście dni kwasowość twarogu w opakowaniach. Zrealizowała ponad trzysta instalacji linii pakujących tylko w przemyśle mleczarskim, natomiast w przemyśle mięsnym ponad tysiąc instalacji.

Podczas krótkiej, bo zaledwie dwudziestoparoletniej, historii powstawania opakowań wytwarzanych na maszynach Multivac, które cieszą się dużym powodzeniem na rynku polskim, należy wymienić:

  • Firmę Hochland w Węgrowie, która w 2002 roku rozpoczęła produkcję plastrów serowych w folii twardej.
  • W 2004 roku OSM Piątnica pod wodzą prezesa Zbigniewa Kalinowskiego wdrożyła opakowanie typu klinek w folii twardej.
  • W 2008 roku ŚSM JANA w Środzie Wielkopolskiej pod przewodnictwem prezes Marii Czwojdrak rozpoczęła produkcję twarogu okrągłego w folii twardej ośmiokąt.
  • W 2012 roku prezes OSM Sierpc, Grzegorz Gańko, wdrożył opakowanie typu portfel w folii miękkiej do serów plastrowanych.
  • W 2016 roku SM Mlekovita pod wodzą prezesa Dariusza Sapińskiego wdrożyła opakowanie paluszków serowych.

Te zakłady mleczarskie zaufały firmie Multivac, zaryzykowały dużymi, kilkumilionowymi inwestycjami w zupełnie nowatorskie opakowania.

Dla firmy Multivac są to bardzo ważne wydarzenia, składające się na historię opakowań w Polsce oraz są silną motywacją do wdrażania następnych nowych opakowań.

Wystawa Technologii Pakowania Próżniowego jest wpisana w międzynarodowym programie wystaw i targów Multivac. Jest dużym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym. Podczas Wystawy zademonstrowano kilkadziesiąt najnowszych maszyn i urządzeń oraz linie, które były przedmiotem największych targów opakowaniowych na świecie INTERPACK w Düsseldorfie w maju 2017 roku.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć podczas pracy maszyny m.in. rolowe R245 e-concept, traysealery, czyli maszyny do pakowania w tacki, zestawy ważąco-etykietujące, kartoniarki, urządzenie do kontroli ciał obcych w opakowaniu, roboty podające produkty do maszyny oraz roboty odbierające produkty zapakowane. Mogli też porozmawiać ze specjalistą od spraw konstrukcji czy serwisu.

Goście mogli też zobaczyć przyrządzanie gotowych dań z produktów zapakowanych na urządzeniach firmy Multivac.