MULTIVAC POLSKA „TRAYSEALER SHOW”

12.07.2017 roku w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym ETIUDA w Lublinie odbyło się spotkanie dla klientów firmy Multivac zatytułowane „TRAYSEALER SHOW”. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób.

Wystawa odbyła się w nowej aranżacji wystawowej na powierzchni ponad 800 m2. Celem spotkania było zaprezentowanie nowych rozwiązań dla branży spożywczej oraz HoReCa. Tematem wiodącym było pakowanie produktów przywiezionych przez klientów na trasealerach oraz na maszynach rolowych w technologii „skin”. Była też prezentacja technologii MAYLAR-COOK i SOUS VIDE z możliwością wykorzystania serów i twarogów. Porcje od 40-120 g były pakowane na maszynie rolowej, następnie w folii Maylar zapiekane w piekarniku, były to zapiekanki serowe i twarogowe sote lub z dodatkami na słono lub na słodko.

Przedstawiciele zakładów mleczarskich wykonali wiele prób na swoich produktach w opakowaniach TRAYS oraz SKIN o różnej gramaturze i formie. W części wykładowej poruszany był temat mniejszych porcji niż obecne na rynku. Nie każdy klient jest zainteresowany porcją 250 g twarogu i 150 g plastrów sera. Klienci oczekują też w pakiecie opakowaniowym danego sera lub twarogu, sprecyzowanego dodatku trafiającego w gusta smakowe, np. aby z serem pleśniowym czy twarogiem w jednym opakowaniu z zasobnikiem była propozycja zastosowania konfitury, miodu, warzyw itp. Różnorodność tacek umożliwia takie zestawienie oraz stwarza okazję do zainteresowania nową formą produkcji i nową ofertą handlową. Firma Multivac zaproponowała kilku klientom, uczestniczącym czynnie w testach swoich produktów, dzierżawę maszyn i urządzeń w celu zbadania rynku. Należy podkreślić, że prezesi OSM, na czele z prezesem KZSM Waldemarem Brosiem, przeprowadzili żywą dyskusję jak zwiększyć spożycie mleka w postaci serów i twarogów oraz jak zmniejszyć obecność serów importowanych. Firma Multivac zauważa dużą szansę w doskonaleniu opakowań i temu służą nasze spotkania, kończące się nowymi zastosowaniami.

Firma Multivac zaprasza na następne spotkanie na targach POLAGRA 2017 (hala 6, stoisko 146).