Branża e-grocery skorzysta na zakazie handlu w niedziele?

05.12.2017

W związku z wejściem w życie zakazu handlu w niedziele największym wzrostem będzie cieszyć się sfera e-grocery. Fresh-Box to terminal paczkowy, punkt nadania i odbioru przesyłek z funkcją chłodzenia i mrożenia, który stanowi przełom w zakresie dostarczania towarów – mówi Piotr Kraśnicki, dyrektor sprzedaży Modern-Expo S.A.

Jak dodaje Kraśnicki, Fresh-Box to rozwiązanie, które jest odpowiedzią na zmieniający się styl życia potencjalnego konsumenta, zapracowanego i zabieganego, które pozwoli odbierać zakupy o każdej porze w wybranym przez siebie miejscu, z zachowaniem pełnej świeżości i walorów odżywczych.

Fresh-Box jest rozwiązaniem „tuż za drzwiami”. Może znajdować się zarówno w pomieszczeniu – sklepu, budynku mieszkalnego, apartamentowca, biurowca etc., jak i na zewnątrz – na podwórku osiedla zamkniętego, obok sklepu, przy największych firmach czy instytucjach.

– Przede wszystkim jest to rozwiązanie przełomowe dla rynku polskiego w obecnej sytuacji prawnej rynku retail. Modern-Expo pracuje już jednak nad kolejnym wyzwaniem, jakim jest dostarczenie żywności gotowej, przyrządzonej, czyli nad możliwością podgrzewania przechowywanej żywności – kontynuuje Kraśnicki.

Modern-Expo Group to międzynarodowy holding, lider branży wyposażenia sklepów w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniający ponad 3000 pracowników. Klientami Modern-Expo są m.in. Auchan, Pepsi, Carrefour, McDonald’s, Real, American Tobacco, Mars czy Żabka.

(05.12.2017 za dlahandlu.pl)