Nowości Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JANA

– Serek o smaku waniliowym kubek 250 g

Serek waniliowy to połączenie twarożku homogenizowanego i słodkich dodatków z mieloną laską waniliową, co nadaje mu charakterystyczny twarogowy smak.

Zawiera w swoim składzie wysokowartościowe białko i łatwo przyswajalne węglowodany – bez syropu fruktozowo-glukozowego.

Jest więc cennym uzupełnieniem codziennej diety, posiada szerokie zastosowanie: zarówno do bezpośredniego spożycia jako wspaniały i smaczny posiłek, ale również jako dodatek do naleśników, pierogów czy deserów i wypieków.

– Maślanka naturalna prosto z masielnicy butelka 375 g

Maślanka naturalna prosto z masielnicy z ŚSM JANA w Środzie Wlkp. to napój otrzymywany w wyniku tradycyjnej produkcji masła w masielnicy ze śmietany ukwaszonej, o lekko kwaśnym i orzeźwiającym smaku. Zawiera lecytynę, która wpływa na poprawę pamięci i zdolności koncentracji oraz łatwo przyswajalne białka i sole mineralne. Dzięki zawartości kwasu mlekowego wzmaga wydzielanie soków żołądkowych, pobudza i reguluje procesy trawienia. Wyrób oznaczony certyfikowanymi znakami: „JAKOŚĆ TRADYCJA” i „DZIEDZICTWO KULINARNE WIELKOPOLSKI”.

Maślanka jest popularnym artykułem mleczarskim do bezpośredniego spożycia, idealnie gasi pragnienie. Pakowana jest w wygodne w użyciu, funkcjonalne butelki z nakrętkami, które ułatwiają konsumpcję wyrobu np. podczas podróży. Duże opakowanie 750 g to doskonała propozycja rodzinna. Teraz dostępna również w opakowaniu 375 g.

– Twaróg solankowy z pieprzem opakowanie ok. 450 g

Twaróg solankowy z pieprzem otrzymywany jest z twarogu półtłustego z dodatkiem mieszaniny czterech pieprzy (białego, czerwonego, zielonego i czarnego) produkowanego metodą samoociekową.

Twaróg po namoczeniu w roztworze solanki otrzymuje charakterystyczny i niepowtarzalny smak. Zawarte w nim pełnowartościowe i łatwo przyswajalne białko powoduje, że jest produktem, którego nie powinno zabraknąć w codziennym jadłospisie osób ceniących zdrowy tryb życia. Dostępny w wygodnym opakowaniu na tacce około 450 g.

Posiada szerokie zastosowanie do wykwintnych kanapek, sałatek i przekąsek.

(Informacja prasowa ŚSM JANA)