Eksperci ocenią branżę mleczarską. Ruszył nabór do prestiżowego rankingu

12.06.2018

Spółdzielnie mleczarskie i firmy zajmujące się przetwórstwem surowca już mogą zgłaszać się do udziału w XII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Niezależni eksperci „prześwietlą” chętnych pod wieloma względami.

Głównym celem rankingu jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych. Wieloletnia tradycja i doświadczenie organizatorów oraz kompetencje członków kapituły gwarantują merytoryczną i obiektywną ocenę uczestników.

Każde przedsiębiorstwo otrzyma indywidualny raport zawierający wyniki osiągnięte w poszczególnych kategoriach. Pozwala to na analizę działalności przedsiębiorstwa opartą o zewnętrzną ocenę – zapewnia Polska Izba Mleka.

W tym roku do grona członków kapituły zaproszono niekwestionowanych znawców sektora i rynku mleczarskiego. Zgłoszone do konkursu firmy oceniać będą przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, banku Crédit Agricole Bank Polska S.A. – partnera tej edycji rankingu, Infodome sp. z o.o., Polskiej Izby Mleka oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Warunkiem uczestnictwa w XII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jest wypełnienie ankiety i przesłanie jej do biura Polskiej Izby Mleka w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w papierowej na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7/23, 15-213 Białystok.

Termin nadsyłania ankiet upływa 30 czerwca. Rozstrzygnięcie rywalizacji odbędzie się 27 września podczas XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Hotelu Narvil Conference&Spa w Serocku. Ranking jest dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

(12.06.2018 za Redakcja Agropolska)