Mlekovita przyłączyła dwa zakłady

06.07.2018

– Od 1 lipca br. w skład naszej Grupy Mlekovita weszły dwa nowe zakłady – OSM Kalisz oraz zależny od niej zakład w Koźminie w Wielkopolsce – powiedział Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Prezes Sapiński zaznaczył, że właśnie trwa ustalania celów i potrzeb inwestycyjnych obu nowych zakładów. – W najbliższych dniach będziemy decydować o profilu produkcji, koniecznych inwestycjach oraz jak dopasować oba zakłady do całej naszej firmy – powiedział prezes Mlekovity.

Dodał, że oba te zakłady mają ciekawą produkcję, porządne urządzenia i dobrą perspektywę rozwoju.

Wcześniej OSM Kalisz współpracował z OSM Łowicz, ale z końcem czerwca współpraca wygasła.

Zapytany o trzeci zakład, gdyż podczas święta Mleka w Wysokiem Mazowieckiem zapowiedział przyłączenie trzech zakładów, powiedział, że nazwę i szczegóły będzie mógł podać najwcześniej w połowie lipca. – Jeszcze zbyt wcześnie, ale na pewno przyłączymy trzy zakłady, jak zapowiedziałem – zastrzegł.

Nieoficjalnie mówi się, o zainteresowaniu Mlekovity spółdzielnią ROTR w Rypinie, ale Dariusz Sapiński zdementował te pogłoski. – Rypin nas w tej chwili nie interesuje. To nie nasza sprawa – powiedział.

Mlekovita posiada, z nowo przyłączonymi, 19 zakładów produkcyjnych (w tym nowa Fabryka Proszków Mlecznych) i 31 własnych centrów dystrybucyjnych, w tym pierwsze w branży hurtownie Cash&Carry.

(06.07.2018 za Roman Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl, fot. Mlekovita)